Dieta na produktach z marketu - czy to w ogóle możliwe

Każdy z nas chce cieszyć się idealną, zgrabną sylwetką oraz dobrym zdrowiem. Aby osiągnąć taki efekt musimy zwracać baczną uwagę na to co jemy.
2019-02-12 00:00
Udostępnij
Dieta na produktach z marketu - czy to w ogóle możliwe

Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach wiele osób przechodzi na diety, które składają się ze zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru chemicznych dodatków i ulepszaczy.

Sporo osób wciąż jednak nie decyduje się na taki krok, ponieważ obawia się, że dieta związana będzie z koniecznością poszukiwania odpowiednich produktów np. w ekologicznych sklepach co oznacza nie tylko stratę czasu ale i wyższe koszty. Tymczasem tak być nie musi. Nasza dieta może opierać się bowiem na produktach z marketu!

Co powinniśmy jeść na diecie?

Wiele zależy od tego, na jakiej diecie aktualnie jesteśmy. Są jednak zasady zdrowego żywienia, które obejmują każdego z nas. Tak więc, jeśli zależy nam na tym, by wyglądać i czuć się dobrze powinniśmy unikać wysoko przetworzonych produktów i gotowych dań. Zazwyczaj zawierają one bowiem gigantyczne ilości soli i cukru przy niewielkiej wartości odżywczej. Warto stawiać przede wszystkim na świeże warzywa i owoce. Dobry wpływ na nasz organizm mają wszystkie kasze i pieczywo pełnoziarniste. Powinniśmy wybierać chude mięso oraz ryby a także zdrowe, roślinne tłuszcze. Stosując te proste reguły możemy stworzyć zbilansowaną dietę. Warto jednocześnie wspomnieć o tym, że warzywa i owoce powinny być uprawiane ekologicznie a mięso pochodzić z pewnych źródeł.

Markety wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów

Wiele osób słysząc te zasady uznaje, że nie ma szans znaleźć takich produktów w najbliższym markecie. Tymczasem to nie do końca prawda - o czym możemy przekonać się sprawdzając co zawiera oferowana przez Carrefour gazetka. W asortymencie marketów coraz częściej pojawiają się bowiem produkty ekologiczne, pochodzące od lokalnych dostawców. Są wolne od chemii, ulepszaczy, konserwantów a przy tym zachowują pełnię smaku. Markety doskonale bowiem zdają sobie sprawę z tego, że potrzeby konsumentów zmieniają się i zwracają oni uwagę już nie tylko na cenę produktów, ale również na ich jakość.
Sprawdzając co proponuje Biedronka gazetka jest pełna propozycji dla osób, które chcą jeść zdrowo. Nie brakuje również produktów dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych a więc produktów bez glutenu czy laktozy. Dzięki temu kupując tylko w marketach możemy jeść naprawdę zdrowo.

Jak sprawdzić czy znajdę to, czego potrzebuję?

Nikt z nas nie lubi bezcelowych wędrówek po sklepach. Nie chcemy też przepłacać. Niestety, samodzielne sprawdzanie wielu gazetek reklamowych zabiera dużo czasu. Dlatego też, poszukując produktów, które powinniśmy spożywać na diecie warto skorzystać z aplikacji takiej jak Gazetkonosz, dzięki której szybko i sprawnie sprawdzimy, w którym markecie znajdziemy potrzebne nam produkty w dobrych cenach.

Podsumowując, jeśli chcemy zadbać o to, by jeść lżej i zdrowiej nie musimy wcale przerzucać się na ekologiczne sklepy ze zdrową żywnością. Obecnie wszystkie produkty, których potrzebujemy by stworzyć zbilansowane posiłki dostępne są w marketach, w których większość z nas na co dzień robi zakupy.