Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, aby zrzucić zbędne kilogramy jedz dużo chudego mięsa, ryb, nabiału, a wszystko to dopraw ostrymi przyprawami i imbirem. Dlaczego? Gdyż te produkty wpływają na polepszenie naszej przemiany materii, a ta z kolei ma wpływ na odchudzanie
fit.pl
2010-07-16 00:00
Udostępnij
Dobra przemiana materii a odchudzanie
Co poprawia nasza przemianę materii? Niewątpliwie wysiłek fizyczny. Jednak musisz rozróżnić, które ćwiczenia są odchudzające, a które powiększają mięśnie. Wskazany jest ruch co najmniej 20 minut dziennie. Po tym czasie organizm sięga po zasoby energetyczne zgromadzone na przykład na brzuchu. Po zakończeniu ćwiczeń przyspieszone krążenie krwi i pobudzenie pracy komórek utrzymuje się przez wiele godzin.

Nasz metabolizm do lepszej pracy pobudzają także pikantne przyprawy. Poziom naszego metabolizmu powiększa się o 10%. Dlatego też warto doprawić posiłki ostrymi przyprawami, dzięki temu, przyspieszamy metabolizm. A wiadomo – szybszy metabolizm to szybsze odchudzanie.
Nasz metabolizm pobudzić może imbir, który zawiera składnik zwany gingerol. Pozwala on na spalanie tłuszczu, który zgromadzony jest na brzuchu i organach wewnętrznych.

Nie jest nowością, że kwasy omega, które znajdują się w rybim tłuszczu przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Powinno się jeść przede wszystkim ryby z zimnych mórz: łosoś, halibut,, tuńczyk, sardynka, śledź. Tłuszcze omega rozkładają tłuszcz w tkankach podskórnych i naczyniach krwionośnych. Działają także na układ nerwowy, skórę i włosy.
Nasz metabolizm przyspieszy także jedzenie dużej ilości chudego mięsa i nabiału. Dieta oparta na białku powinna być połączona ze spożywaniem warzyw. Tak dobrana para pozwoli nam cieszyć się szczupłą sylwetką.

Chcąc się odchudzić warto także sięgać po witaminę B6, zawarta w awokado, soi, mące z pełnego przemiału. Witamina uaktywnia energię zgromadzoną w komórkach tłuszczowych.

Odchudzającym przyda się także jod, gdyż jego niedobór powoduje, że przemiana materii zwalnia. Dlatego warto sięgnąć po ryby morskie, rzeżuchę. Nawet niewielkie niedobory jodu mogą spowodować kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi.
 

www.fit.pl