fit.pl mobile logo

Skuteczne diety odchudzające: 3 propozycje

Mimo iż otyłością w żaden sposób nie da się zarazić, to pretenduje ona do miana jednej z największych epidemii obecnych czasów. W sieci widnieje niezliczona ilość głodówek czy restrykcyjnych diet zakładających błyskawiczną utratę kilogramów. Niestety najczęściej odbija się to na naszym zdrowiu, a nierzadko skutkuje efektem jo-jo. Co zatem zrobić, by odchudzanie okazało się zdrowe i efektywne?

Mądre odchudzanie - czyli jakie?

Gdy zbliża się sezon wakacyjny i chcemy zmieścić się w wymarzone bikini, nierzadko pojawia się pomysł przejścia na dietę dającą błyskawiczne efekty. Mnóstwo diet na odchudzanie charakteryzuje się jednak nieprzemyślanym działaniem w postaci drastycznych zmian żywieniowych, na które nie jesteśmy przygotowani. Mimo iż utrata kilogramów w przypadku owego schematu może być spektakularna, to zaniechanie dotychczasowej diety skutkuje szybkim powrotem do dawnej wagi, a niekiedy nadchodzącym widmem efektu jo-jo. O wiele lepsze rezultaty przynosi rozciągnięty w czasie proces odchudzania, który bazuje na zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych. Zapewniaj to trwały i satysfakcjonujący efekt oraz zachowanie dobrego samopoczucia i zdrowia. Idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które pragną nauczyć się zdrowego i dietetycznego żywienia jest zyskujący na popularności catering dietetyczny. Poniżej przedstawiamy kilka opcji dostępnych w ramach tej wyjątkowej usługi.

Dieta SIRT, czyli dieta Adele

Dieta SIRT w ostatnim czasie stała się jedną z najpopularniejszych metod na odchudzanie. Swoją niezwykłą sławę zawdzięcza znanej piosenkarce Adele, która stosując się do jej zasad zgubiła ponad 40 kg! Na czym polega ten rodzaj żywienia? Zasady diety zostały opracowane przez duet angielskich naukowców - Aidana Gogginsa oraz Glena Mattena. Mężczyźni ci doszli do wniosku, iż jednoczesne ograniczenie kalorii oraz spożycie produktów bogatych w substancje wzmagające produkcję białek zwanych sirtuinami, zapewnią dobre zdrowie przy jednoczesnej utracie wagi. Sirtuiny regulują pracę systemu metabolicznego oraz chronią przed utratą tkanki mięśniowej podczas gubienia kilogramów. Kluczowym elementem tej wyjątkowej diety na odchudzanie jest słynny zielony koktajl sirtuinowy na bazie zielonych liści, natki pietruszki i selera naciowego.

Na czym polega dieta KETO?

Kolejnym popularnym sposobem na pozbycie się zalegających kilogramów jest zastosowanie diety ketogenicznej. Hasło przewodnie owej diety w brzmi: “Jedz tłuszcz, by spalać tłuszcz”. Widać więc wyraźnie, iż jest to sposób odżywiania nakierowany na spalanie tkanki tłuszczowej w wyniku tak zwanej ketozy. Wówczas organizm, z powodu małej podaży węglowodanów, przerzuca się na alternatywne źródło energii w postaci nagromadzonych tłuszczów. Istnieje spora grupa osób, która po przejściu na “keto” odnotowała zdumiewające rezultaty. Główne pozycje w menu diety ketogenicznej to wszelkiego rodzaju mięsa oraz pozostałe źródła zdrowego tłuszczu w postaci ryb, owoców morza, orzechów czy nasion. Należy pamiętać, iż bezpieczne stosowanie każdej diety na odchudzanie wymaga współpracy z doświadczonym specjalistą z dziedziny dietetyki. Co ciekawe, wiele ofert cateringu dietetycznego oferuje wsparcie takiego fachowca.

Dieta pudełkowa dopasowana do Twoich potrzeb

Jak zadbać o dietę na odchudzanie, która jest dostosowana do osobistych potrzeb i preferencji? Nic prostszego! Wystarczy postawić na catering dietetyczny z wyborem menu. Catering w takiej postaci to gwarancja skuteczności i niezwykła pomoc w wytrwałym stosowaniu diety na odchudzanie. Dlaczego? Otóż jedna z zasad fit odżywiania głosi, iż należy jeść smaczne i lubiane potrawy, gdyż tylko wtedy posiłki będą sprawiały nam radość. Dzięki temu nie porzucimy dotychczas wypracowanych nawyków z powodu tęsknoty za pysznym jedzeniem. Wystarczy zatem wybrać zestaw ulubionych, zbilansowanych potraw o wymaganej kaloryczności, aby stopniowo pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej. Proste, prawda?

A jak w łatwy i szybki sposób odszukać catering dietetyczny oferujący smaczne i sprawdzone diety na odchudzanie? Wygodnym sposobem jest porównanie dostępnych ofert na stronie cateromarket.pl. Zgromadzono tam wszystkie najlepsze firmy cateringowe oraz oceny i opinie dotychczasowych klientów.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl