fit.pl mobile logo


Jak wybrać pierwszy rower BMX?

BMX to rower z charakterem - stworzony do latania i trików. Taka jazda dostarcza wielu wrażeń i jest świetną dyscypliną dla młodych ludzi, których rozpiera energia. Jak wybrać BMX dla początkującego freestylera?

Młodzi fani freestylu marzą o drapieżnej, zwinnej maszynie. BMX to rower, który ma sprawić, że będą wyróżniać się z tłumu i z łatwością wykonają każdy trik czy akrobację. Natomiast ich rodzice mają odrobinę inne zdanie - pierwszy BMX ma być solidny, bezpieczny, a jego zakup nie zrujnuje domowego budżetu. Na szczęście pojawiła się polska marka rowerowa Tabou, której BMX-y łączą w sobie wszystkie te zalety. Zanim poznamy sylwetki konkretnych modeli rowerów - kilka słów o samej dyscyplinie.

BMX na czym polega ten sport?

BMX to wyczynowa jazda na rowerze na specjalnie zaprojektowanych do tego torach i skateparkach. Dokładniej rzecz ujmując to polega on głównie na skokach i wykonywaniu widowiskowych akrobacji na rowerze. Jedziesz po to, aby się odpowiednio rozpędzić do wykonania ewolucji, bo najważniejsze jest to, jak zaprezentujesz się w powietrzu. Technika jazdy i sprawność to kluczowe elementy tego sportu. BMX to sport, który możesz uprawiać amatorsko i zawodowo - zawodnicy próbują swoich sił w różnych konkurencjach.

Jak jeździ się na rowerze BMX?

BMX doczekał się wielu odmian, a młodzi freestylerzy z ramp w skateparkach wyjechali zdobywać miejską junglę. Jakie odmiany tego sportu mają do wyboru młodzi miłośnicy akrobacji rowerowych?

Style jazdy na rowerze BMX:

  • park - trenowanie akrobacji w skateparku,
  • vert - skoki na rampach,
  • dirt jumping - pokonywanie specjalnie zbudowanego toru, którego głównymi punktami są wzniesienia do wykonywania skoków,
  • street - akrobacje na rowerze wykonuje się wykorzystując infrastrukturę miejską,
  • flatland - ewolucje z rowerem wykonywane na płaskim terenie - efektowne triki i skoki.

BMX Tabou polskie rowery do freestylu

Coraz częściej wybieramy polskie produkty, znów zaczęliśmy wierzyć w to, że śmiało mogą one konkurować ze światowymi markami. Co więcej, polskie marki sportowe - często w kraju nieznane, podbijają rynki na świecie. Nie szukaj BMX-a za oceanem - sprawdź najpierw, co możesz kupić w Polsce. Za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

bmxgravity2

Rowery BMX od Tabou projektowane są z myślą o początkujących adeptów freestylu. Na początkowym etapie najważniejsze jest wygodne manewrowanie rowerem. Jego budowa musi pozwalać na wykonywanie setek prób tych samych trików. Musi być lekki, ale jednocześnie sztywny na tyle, aby znieść wszystkie spotkania z ziemią, betonem i asfaltem. Linia BMX-ów od Tabou to dwa modele Gravity, dopasowane do różnych potrzeb i stylu jazdy.

Tabou Gravity 1.0 - zaszalej na asfalcie

Model Gravity 1.0 to rower przeznaczony do flatlandu - swoistego tańca z bmxem na płaskim terenie. Doskonale sprawdzi się w roli pierwszego roweru BMX dla nastolatka. Jest odpowiednio wyposażony do wygodnego trenowania trików i szlifowania techniki na boisku czy pod blokiem.

BMX Gravity 1.0 wyposażony jest w rotor - to oznacza, że kierownica obraca się na pełnej osi. Dzięki temu freestyler wykona na nim wiele efektownych akrobacji. Bardzo solidne pegi na tylnej osi pozwolą wygodnie oprzeć nogi podczas skoków i jazdy na jednym kole.

Rower wyposażony jest w hamulce - przydadzą się zanim młody człowiek opanuje technika zarzucania tyłem. Dobra kontrola sprzętu idzie tutaj w parze z wytrzymałością - stalowa rama i mocne obręcze zdecydowanie zapewniają bezpieczne wykonywanie akrobacji. Korba z zębatką 36T i wolnobieg 16T sprawiają, że na tym rowerze możesz się solidnie rozpędzić.

Tabou Gravity 2.0 - dla tych, którzy nie boją się wyzwań

BMX Gravity 2.0 to dość uniwersalna maszyna - możesz na nim skakać na rampie i szaleć w skateparku, wytrzyma też ewolucje na torze. Ten model polecamy dla osób, które mają za sobą już pierwsze doświadczenia z rowerami BMX. To maszyna bez hamulców i rotora - szybka i bardzo zwinna.

Świetnie sprawdzi się na torze do dirtu - mocna rama i obręcze wytrzymają każde lądowanie. Gravity 2.0 otrzymał siodło wyprofilowane tak, aby manewrowanie rowerem było maksymalnie komfortowe. Do pokonywania torów i szybkiego rozbujania roweru przed przeszkodą potrzebne jest odpowiednie przyspieszenie. Korba z zębatką 25T i wolnobieg 9T skutecznie załatwiają sprawę.

Rower BMX bez kompromisów

BMX to nie tylko sport - to styl życia. Dlatego budowa roweru jest tak samo ważna, jak jego wygląd. Projektanci rowerów Tabou muszą świetnie zdawać sobie z tego sprawę - agresywne malowania ram i dodatków sprawiają, że obok tych rowerów nie można przejść obojętnie. Mają charakter.

Polski producent podchodzi bardzo poważnie do tego, aby oferować dobrą jakość za rozsądną cenę. BMX Gravity to rowery, które mogą konkurować swoją budową i wyposażeniem z topowymi markami. Natomiast cenowo jest dostępny praktycznie dla każdego. Tabou po raz kolejny udowadnia, że można zbudować solidny rower w przystępnej cenie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl