Jazda na rowerze elektrycznym zyskuje na popularności

Męskie i damskie rowery elektryczne są chętnie wykorzystywane przez mieszkańców miast do przemieszczania się do pracy, by uniknąć korków. Sięgają po nie także mieszkańcy mniejszych miejscowości, którzy chcą przemieszczać się szybko i tanio po najbliższej okolicy. Szeroki wybór rozmiarów i typów rowerów elektrycznych sprawia, że odpowiednie modele dla siebie znajdują osoby w każdym wieku. Co warto wiedzieć o jednośladach z napędem elektrycznym?
2023-03-28 00:00
Udostępnij
Jazda na rowerze elektrycznym zyskuje na popularności

 

1. Rower elektryczny miejski - tani środek lokomocji do miasta

2. Rower elektryczny dla niej i dla niego

3. Jakie korzyści ma jazda na rowerze elektrycznym?

Silnik elektryczny w rowerze ułatwia przemieszczanie się na długich trasach oraz podjeżdżanie pod większe wzniesienia. Jest to spore ułatwienie zwłaszcza dla osób o słabszej kondycji fizycznej. Rower z napędem elektrycznym sprawia, że każdy może jeździć na rowerze, gdy ma na to ochotę. Wystarczy wsiąść na swój pojazd i wybrać się na wycieczkę. W ten sposób poprawi się samopoczucie fizyczne i emocjonalne. Dowiedz się więcej na temat korzyści z jazdy na rowerze z silnikiem elektrycznym.

Rower elektryczny miejski - tani środek lokomocji do miasta

Wybierając rower zamiast samochodu z silnikiem spalinowym, można sporo zaoszczędzić. Wysokie ceny benzyny i oleju napędowego sprawiają, że jazda autem bez pasażerów staje się nieopłacalna. Na rowerach elektrycznych jeździ się znacznie taniej. Zwykły rower w ogóle nie wymaga wydawania pieniędzy, by przejechać z punktu A do punktu B, jednak jazda na nim jest męcząca. Rower elektryczny miejski porusza się lekko i szybko po każdej drodze. Można pokonywać nim nawet duże odległości bez zbędnego wysiłku. Ładowanie silnika to wydatek kilkudziesięciu groszy, dlatego pozwala na znaczne oszczędności w domowym budżecie. Baterie do roweru elektrycznego mają dużą pojemność, dlatego e bike ma większy zasięg, niż wydaje się na początku. W zależności od stylu jazdy można przejechać nim ponad 100 km, dlatego rowery elektryczne zdobywają coraz większą popularność na całym świecie.

Rower elektryczny dla niej i dla niego

Elektryczne rowery dla kobiet i mężczyzn mają sporą pojemność baterii i długą żywotność, dlatego jeden pojazd służy przez lata. Renomowana marka silnika ogranicza liczbę napraw i wydatki z nimi związane. Dzięki temu rower elektryczny damski i męski sprawdza się znakomicie w każdych warunkach drogowych. Można korzystać z niego przy każdej okazji. Modele crossowe i MTB są przeznaczone do jazdy po bezdrożach i terenach pagórkowatych, natomiast miejskie mają wygodne siodełko, które zapewnia wysoki komfort jazdy i wymusza utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. Dodatkowo użytkownik może dopasować rozmiar ramy do swoich indywidualnych potrzeb i wzrostu.

Jakie korzyści ma jazda na rowerze elektrycznym?

Decydując się na rower elektryczny trekkingowy lub miejski, można sporo zyskać, jeśli chodzi o zdrowie. Długie przebywanie na świeżym powietrzu sprawia, że odporność organizmu rośnie. Rowerzysta rzadziej choruje na przeziębienia i inne infekcje układu oddechowego. Ma również lepszą kondycję. Wydolność płuc i serca rośnie, co sprawia, że cały organizm pracuje sprawniej. Dodatkowo rower elektryczny sprzyja ekologii. Rezygnacja z samochodu na rzecz jednośladu ogranicza ilość spalin, które w okresie letnim zmieniają się w smog fotochemiczny. Jest to doskonały wybór także dla osób, którym zależy, by unikać korków. Auta stoją na ulicach w długich korkach zwłaszcza o poranku i w popołudniowych godzinach szczytu. W tym czasie rowerem można przemieścić się nawet dwa razy szybciej na tej samej trasie.