fit.pl mobile logo


Odzież kolarska - co musisz wiedzieć przed zakupem

Wiosna za pasem, sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami, warto więc przygotować się do niego, wybierając odpowiedni sprzęt i ubiór kolarski sprawdzonych producentów, dostosowany do rodzaju rowerowej aktywności, jakiej się oddajemy. By odpowiednio przygotować się do długich wycieczek, wymagających tras czy jazdy miejskimi ścieżkami, należy zaopatrzyć się w niezbędne elementy ubioru każdego rowerzysty. Właściwe przygotowanie nie ogranicza się zatem wyłącznie do kupna odpowiedniego roweru. Warto pamiętać, że właściwie dobrana odzież na rower nie tylko pozwoli nam na większy zakres ruchów, ułatwiając pokonywanie dłuższych odcinków i bicie życiowych rekordów, ale także zapewni nam niezbędne bezpieczeństwo. Od czego zacząć? Z pewnością determinująca okaże się wygoda i komfort w czasie jazdy. Wybierajmy odzież kolarską sprawdzonych i renomowanych producentów, których produkty zostały skrupulatnie przetestowane w utrudnionych warunkach terenowych i pogodowych. A więc - jak powinien wyglądać kompletny strój na rower, co powinniśmy wiedzieć przed jego zakupem?
  • Odzież kolarska - z czego składa się kompletny strój kolarza?

  • Koszulki i spodenki kolarskie - jak dobrać odpowiedni rozmiar?

  • Okrycia wierzchnie na zmienne warunki pogodowe i wymagające trasy

 

Odzież kolarska - z czego składa się kompletny strój kolarza?

Jak właściwie przygotować się do sezonu rowerowego, który rozpoczyna się na dobre wczesną wiosną, a zatem już niebawem? Priorytetem powinien być dla nas nie tylko zakup odpowiedniego roweru, ale także właściwy i przemyślany dobór odzieży i akcesoriów rowerowych, które będą wspierać nas w czasie przełamywania własnych sportowych ograniczeń, dając nam komfort, wygodę, a także - co być może najistotniejsze - poczucie bezpieczeństwa nawet na wymagających trasach. Z czego powinien składać się kompletny strój kolarza? Zaczynając od góry - z pewnością od chroniącego naszą głowę przed upadkiem kasku. Schodząc niżej - możemy zdecydować się na całościowy kombinezon, a także wybrać osobno koszulkę kolarską i spodenki. Przy zmiennych warunkach pogodowych świetnym rozwiązaniem okażą się kurtki i kamizelki kolarskie. Pod spód powinniśmy założyć - dostosowaną do tego rodzaju aktywności - bieliznę sportową termoaktywną. Odzież kolarską przeznaczoną do wielu rodzajów rowerowej aktywności, przygotowaną przez naszych doświadczonych projektantów, znajdą Państwo w sklepie internetowym https://rasowear.pl.

 

 

Koszulki, spodnie i spodenki kolarskie - jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dużo praktyczniejsze od kombinezonu, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim, okaże się postawienie na strój dwuczęściowy. W kwestii koszulek kolarskich - wybierajmy te wykonane z elastycznego materiału, aby były odpowiednio wąskie i dopasowane do ciała, a jednocześnie - dzięki rozciągliwości - nie krępowały ruchów ramion. Świetnie sprawdzą się także koszulki oddychające, aerodynamiczne i szybkoschnące. Spodnie i spodenki kolarskie powinny natomiast posiadać wszytą wkładkę rowerową, która zamortyzuje nasz kontakt z siodełkiem, jednocześnie chroniąc nas przed otarciami w miejscach intymnych. Oczywiście warto przy okazji dokupić bieliznę termoaktywną. W sklepie Rasowear oferujemy ogromny wybór koszulek, spodni i spodenek kolarskich wykonanych z wysokiej jakości materiałów, zapewniających komfort w czasie jazdy na zróżnicowanych szlakach.

 

Okrycia wierzchnie na zmienne warunki pogodowe i wymagające trasy

Gdy aura za oknem nie sprzyja poruszaniu się w koszulkach z krótkim rękawem czy spodenkach, należy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu naszego zdrowia i komfortu termicznego w czasie pokonywania wymagających tras. Raso to producent profesjonalnej odzieży kolarskiej, który na tę ewentualność przygotował dla Państwa szeroką gamę kamizelek, bluz i kurtek na rower, które zapewnią właściwą termperaturę ciała w czasie aktywności, jednocześnie dając nam pełną swobodę ruchów, tak ważną choćby w downhillu czy treku.

 

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl