Odzież kolarska - co musisz wiedzieć przed zakupem

Wiosna za pasem, sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami, warto więc przygotować się do niego, wybierając odpowiedni sprzęt i ubiór kolarski sprawdzonych producentów, dostosowany do rodzaju rowerowej aktywności, jakiej się oddajemy. By odpowiednio przygotować się do długich wycieczek, wymagających tras czy jazdy miejskimi ścieżkami, należy zaopatrzyć się w niezbędne elementy ubioru każdego rowerzysty. Właściwe przygotowanie nie ogranicza się zatem wyłącznie do kupna odpowiedniego roweru. Warto pamiętać, że właściwie dobrana odzież na rower nie tylko pozwoli nam na większy zakres ruchów, ułatwiając pokonywanie dłuższych odcinków i bicie życiowych rekordów, ale także zapewni nam niezbędne bezpieczeństwo. Od czego zacząć? Z pewnością determinująca okaże się wygoda i komfort w czasie jazdy. Wybierajmy odzież kolarską sprawdzonych i renomowanych producentów, których produkty zostały skrupulatnie przetestowane w utrudnionych warunkach terenowych i pogodowych. A więc - jak powinien wyglądać kompletny strój na rower, co powinniśmy wiedzieć przed jego zakupem?
2023-02-15 00:00
Udostępnij
Odzież kolarska - co musisz wiedzieć przed zakupem
  • Odzież kolarska - z czego składa się kompletny strój kolarza?

  • Koszulki i spodenki kolarskie - jak dobrać odpowiedni rozmiar?

  • Okrycia wierzchnie na zmienne warunki pogodowe i wymagające trasy

 

Odzież kolarska - z czego składa się kompletny strój kolarza?

Jak właściwie przygotować się do sezonu rowerowego, który rozpoczyna się na dobre wczesną wiosną, a zatem już niebawem? Priorytetem powinien być dla nas nie tylko zakup odpowiedniego roweru, ale także właściwy i przemyślany dobór odzieży i akcesoriów rowerowych, które będą wspierać nas w czasie przełamywania własnych sportowych ograniczeń, dając nam komfort, wygodę, a także - co być może najistotniejsze - poczucie bezpieczeństwa nawet na wymagających trasach. Z czego powinien składać się kompletny strój kolarza? Zaczynając od góry - z pewnością od chroniącego naszą głowę przed upadkiem kasku. Schodząc niżej - możemy zdecydować się na całościowy kombinezon, a także wybrać osobno koszulkę kolarską i spodenki. Przy zmiennych warunkach pogodowych świetnym rozwiązaniem okażą się kurtki i kamizelki kolarskie. Pod spód powinniśmy założyć - dostosowaną do tego rodzaju aktywności - bieliznę sportową termoaktywną. Odzież kolarską przeznaczoną do wielu rodzajów rowerowej aktywności, przygotowaną przez naszych doświadczonych projektantów, znajdą Państwo w sklepie internetowym https://rasowear.pl.

 

 

Koszulki, spodnie i spodenki kolarskie - jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dużo praktyczniejsze od kombinezonu, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim, okaże się postawienie na strój dwuczęściowy. W kwestii koszulek kolarskich - wybierajmy te wykonane z elastycznego materiału, aby były odpowiednio wąskie i dopasowane do ciała, a jednocześnie - dzięki rozciągliwości - nie krępowały ruchów ramion. Świetnie sprawdzą się także koszulki oddychające, aerodynamiczne i szybkoschnące. Spodnie i spodenki kolarskie powinny natomiast posiadać wszytą wkładkę rowerową, która zamortyzuje nasz kontakt z siodełkiem, jednocześnie chroniąc nas przed otarciami w miejscach intymnych. Oczywiście warto przy okazji dokupić bieliznę termoaktywną. W sklepie Rasowear oferujemy ogromny wybór koszulek, spodni i spodenek kolarskich wykonanych z wysokiej jakości materiałów, zapewniających komfort w czasie jazdy na zróżnicowanych szlakach.

 

Okrycia wierzchnie na zmienne warunki pogodowe i wymagające trasy

Gdy aura za oknem nie sprzyja poruszaniu się w koszulkach z krótkim rękawem czy spodenkach, należy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu naszego zdrowia i komfortu termicznego w czasie pokonywania wymagających tras. Raso to producent profesjonalnej odzieży kolarskiej, który na tę ewentualność przygotował dla Państwa szeroką gamę kamizelek, bluz i kurtek na rower, które zapewnią właściwą termperaturę ciała w czasie aktywności, jednocześnie dając nam pełną swobodę ruchów, tak ważną choćby w downhillu czy treku.