Rowery elektryczne trekkingowe gotowe na długie podróże

Tego roku coraz więcej osób planuje postawić na aktywność na świeżym powietrzu. Wyprawy w dalsze miejsca, poznawanie nowych terenów, czy po prostu podróżowanie jest znacznie bardziej przyjemne gdy robimy to na rowerze. Dzisiaj przekonujemy się dlaczego rowery elektryczne trekkingowe są doskonałym kompanem letniego podróżnika.
2021-03-27 00:00
Udostępnij
Rowery elektryczne trekkingowe gotowe na długie podróże

Rowery elektryczne trekkingowe – budowa

Z pewnością każdy miłośnik jednośladów wie, czym jest rower trekkingowy. Takie konstrukcje budowane są z myślą o dalekich wyprawach, są więc odpowiednio wzmocnione i przygotowane do pokonywania wielu kilometrów w czasie jednego wyjazdu. Rowery trekkingowe posiadają także dodatkowe wyposażenie, które sprawia, że są one gotowe na wyjazd od razu po zakupie. Takimi akcesoriami będą między innymi błotniki, oświetlenie, czy bagażnik – rzeczy, bez których ciężko obyć się podczas jazdy z sakwami.

Rowery elektryczne trekkingowe od swoich pierwowzorów różnią się głównie komponentami wynikającymi z zastosowania elementów napędu elektrycznego. Na ten składa się silnik, akumulator oraz sterownik. W wielu modelach ciężko jest dostrzec na pierwszy rzut oka fakt, że są one modelami elektrycznymi. Producenci dbają o dobre zabezpieczenie komponentów napędu przed niekorzystnymi warunkami i możliwościami uszkodzenia, dlatego te są coraz lepiej wbudowane w konstrukcję jednośladu. Centralnie montowany silnik mieści się w miejscu wkładu suportu, a od spodu często zabezpieczany jest specjalną płytką, dzięki której nie dostaje się do niego błoto, kamienie czy inne zabrudzenia. Baterię wciąż możemy dostrzec na ramie, jednak tu także powoli następuje rewolucja i coraz więcej modeli, nawet tych bardziej przystępnych cenowo, ma akumulator ukryty w dolnej rurze ramy. Sterownik odpowiada za wybór mocy wsparcia płynącego z silnika elektrycznego, ale także służy za komputer lub licznik, dlatego i on nie musi w pierwszym momencie być łatwy w zauważeniu.

 

Rowery elektryczne trekkingowe damskie i męskie – różnice

Modele dla kobiet różnią się między sobą, jednak nie zawsze jest to obowiązek by brać model dopasowany do swojej płci. Rowery elektryczne trekkingowe męskie posiadają wysoką górną rurę, dlatego sprawdzają się u w pełni sprawnych pod względem nóg mężczyzn, którzy nie mają problemu z uniesieniem kończyny do takiej konstrukcji. Rowery elektryczne trekkingowe damskie najczęściej różnią się właśnie konstrukcją ramy – górna rura jest obniżona lub jednoślad jest jej całkowicie pozbawiony i posiada tylko niską rurę dolną niczym w modelach miejskich. Często mamy do czynienia także z dopasowanymi siodełkami i chwytami, jednak producenci rowerów elektrycznych najczęściej stosują uniwersalne komponenty, znając potrzeby swoich klientów.

obraz_1_5

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

 

Gdzie dokonać zakupu?

Kupując rowery elektryczne trekkingowe warto zadbać o to, by nabywany przez nas model pochodził z oferty renomowanego producenta. Dzięki temu mamy pewność, że faktycznie wyposażymy się w wysokiej jakości pojazd, na którym przejedziemy wiele kilometrów z zachowaniem bezpieczeństwa i bez nerwów wywołanych wadliwymi komponentami. Rowery elektryczne trekkingowe Warszawa znajdziemy w dwóch lokalizacjach – przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Rowery elektryczne trekkingowe Gdańsk również warto kupować w sklepie BikeSalon, który mieści się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Rowery elektryczne trekkingowe online znajdziemy pod adresem bikesalon.pl.

 

Kupując rowery elektryczne trekkingowe zapewniamy sobie wygodę codziennych dojazdów, jak i długich wypraw. Warto zdecydować się na model właśnie o takim charakterze, by móc wygodnie podróżować i poruszać się z dodatkowym wsparciem silnika elektrycznego.

 

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl