fit.pl mobile logo


Thule Charriot Sport 1 - recenzja po trzech miesiącach użytkowania

Czy warto kupić przyczepkę rowerową za ponad 3,5 tysiąca złotych? Zobacz recenzję po trzech miesiącach testowania Thule Charriot Sport 1.

Uwielbiamy z żoną wycieczki rowerowe. Odkąd pojawiła się na świecie nasza starsza córka, wypady na rower zeszły na dalszy plan. Dziecko było za małe, by zabierać je na rower. Gdy dorosła do fotelika ruszyliśmy w drogę. Narodziny drugiej córki sprawiły, że na rower wybieraliśmy się już osobno. Jedno brało starszą do fotelika, drugie pilnowało małej. Pomyśleliśmy wtedy o przyczepce rowerowej. Planowaliśmy kupić podwójną, ale wtedy przyszła propozycja przetestowania pojedynczej przyczepki rowerowej Thule Charriot Sport 1. I wiecie co? Okazało się, że pojedyncza zupełnie nam wystarczy. Ale po kolei...

1024-DSC_2726

Jakość bez zastrzeżeń

Od razu czuć, że mamy do czynienia z solidnym produktem. W testowanym egzemplarzu nie było instrukcji obsługi, ale odrobina dedukcji i całość udało się bez problemu złożyć. Z instrukcją złożenie powinno być banalne. Nie potrzeba do tego żadnych kluczy. Te mogą się przydać przy mocowaniu przyczepki do osi roweru (jeśli nie mamy szybkozłączki).

1024-DSC_2714

Czym zachwyciła nas przyczepka rowerowa Thule Charriot Sport 1?

Po pierwsze wielofunkcyjnością. Przyczepka rowerowa Thule Charriot Sport 1 oprócz swojego domyślnego przeznaczenia może być także zwykłą spacerówką lub spacerówką biegową (jeśli mamy opcjonalne wyposażenie). To bardzo przydatne rozwiązanie. Po dojechaniu na miejsce, rowery zawsze można zostawić gdzieś przypięte i wejść na przykład do budynku ze spacerówką. Na rodzinne wypady - bezcenne.

1024-DSC_2776

Przyczepka jest po prostu ładna i co ważniejsze dobrze przemyślana. Każdy niebieski element to przycisk, który do czegoś służy (na przykład do złożenia rączki, wyjęcia koła czy hamowania).

1024-DSC_2741

Do tego bez trudu zahamują osoby prawo jak i leworęczne - przełącznik umieszczony jest na środku rączki. Oprócz tego przyczepka ma kilka kluczowych dla nas cech:

Odchylane oparcie - gdy dziecko zaśnie można oparcie odchylić do tyłu. Dziecko w pozycji półleżącej ma zdecydowanie wygodniej, a głowa nie spada do przodu podczas delikatnego hamowania.

1024-DSC_2718

Pojemny bagażnik - a w zasadzie osobny kuferek, który można złożyć przypinając go do ramy przyczepki (żeby nie przeszkadzał podczas biegania z wózkiem). Na drobne przedmioty jest też siateczkowa kieszeń ułatwiająca szybki dostęp.

1024-DSC_2764

Kluczyk - zabezpieczenie przed odczepieniem od roweru. Mamy pewność, że podczas jazdy przyczepka nie odepnie się od roweru.

Regulowana amortyzacja - tylne koła są amortyzowane. Do tego stopnień amortyzacji można regulować przesuwając ogranicznik ukryty za kołem.

1024-DSC_2751

Otwierane okna - funkcja bezcenna w czasie letnich wypadów na rower. Domyślnie boczne okienka przykrywa przyciemniana folia. Można ją odpiąć za pomocą suwaków i zostawić samą siateczkę, zapewniając przepływ świeżego powietrza.

Osłona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa - przykrywa front, nieużywaną można wozić w bagażniku przyczepki.

1024-DSC_2712

Koła spacerowe w zestawie - miły dodatek, pozwalający w kilka chwil zmienić przyczepkę rowerową w wygodną spacerówkę. Dyszel ma swoje miejsce z boku przyczepki, nie trzeba się więc martwić o miejsce na jego przechowywanie.

Co się nam nie podoba w Thule Charriot Sport 1?

1024-DSC_2716

Po pierwsze cena mogłaby być trochę niższa. Przyczepka Thule Charriot Sport 1 kosztuje ponad 3,5 tysiąca złotych. Za taką cenę można już kupić tańszą przyczepkę razem z rowerem. Tu oprócz doskonałej jakości wykonania płaci się także za skandynawską markę i drobne rozwiązania, których nie ma konkurencja. Czy warto? Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć samemu.

Według mnie warto jeśli kocha się wypady rowerowe i z przyczepki korzysta się dużo. Wtedy taki wydatek będzie w zupełności uzasadniony, a my będziemy się cieszyć z doskonałej przyczepki.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl