fit.pl mobile logo


Wycieczki z dzieckiem? Wystarczy dobrze dobrany fotelik rowerowy!

Lubisz aktywny wypoczynek i wycieczki rowerowe? Twój maluszek jest jeszcze za mały, aby podróżować na własnym rowerku? To już dla nikogo nie stanowi problemu, gdyż istnieje dobre rozwiązanie. Warto jedynie zaopatrzyć się w fotelik rowerowy, a wspólne, rodzinne wycieczki będą już możliwe. Żyjemy w czasach, gdzie technologia idzie do przodu i nie istnieją już żadne problemy, na które nie można znaleźć rozwiązania. Spędzanie aktywnie czasu z całą rodziną to znakomite rozwiązanie, dzięki temu wzmacniamy wspólne relacje. Zabierając swoje najmłodsze pociechy na wycieczkę rowerową, masz gwarancję, że wpływa to pozytywnie na ich rozwój, zdrowie i wyobraźnie

Jak wybrać odpowiedni fotelik rowerowy?

Najważniejszym elementem na jaki, należy zwrócić uwagę, są pasy bezpieczeństwa. Każdy fotelik rowerowy musi być wyposażony w trzypunktowe pasy zabezpieczające oraz regulowane paski na buty. Zarówno rodzice jak i dzieci powinny byś wyposażone w kaski. Wybierając fotelik, warto zwrócić uwagę, czy jest on odpowiednio dostosowany do jazdy w kasku, tak aby dziecku było wygodnie. Dla jeszcze lepszego komfortu malucha producenci wyposażyli niektóre modele w specjalne wyściółki amortyzacyjne, regulowane podnóżki, czy osłony na pasy. Niektóre foteliki rowerowe są też wyposażone w klamrę zabezpieczającą przed odpięciem w czasie jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo. Dużym atutem może być odchylenie oparcia, które umożliwia dziecku spokojny sen.

Sposoby montowania fotelików rowerowych

Decydując się na zakup fotelika rowerowego, trzeba zwrócić głównie uwagę na jego mocowanie. Nie do wszystkich modeli rowerów można przy montować foteliki. Wyróżnia się trzy typy mocowania fotelików; montowane na kierownicy, na bagażniku rowerowym lub na ramie. Fotelik rowerowy montowany na kierownicy sprawdzi się najlepiej dla najmłodszych dzieci, których waga nie przekracza jednak 15 kg. W takim mocowaniu mamy pełną kontrolę nad dzieckiem, trzymając kierownicę, możemy jednocześnie chronić dziecko swoimi ramionami. Ma to swoje plusy jak i minusy, ponieważ wadą jest ograniczenie możliwości manewrowania kierownicą. Fotelik rowerowy montowany na bagażniku lub ramie są najpopularniejszym sposobem ich mocowania. W taki sposób można przewozić nawet dziecko w wieku 6 lat.

Niektóre modele posiadają także możliwość regulacji funkcji spania. Jednak minusem jest to, że nie mamy podglądu na dziecko. Wybierając taki fotelik, należy zwrócić szczególną uwagę podczas wsiadania i wysiadania, aby rower się nie przewrócił.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl