Torf jako najmłodsza postać węgla kopalnego jest odmianą skały osadowej, która powstaje w wyniku procesu gnilnego szczątków roślinnych  w warunkach wysokiej wilgotności i długotrwałego rozkładu. Jak może przysłużyć się kobietom dojrzałym?  
fit.pl
2010-12-17 00:00
Udostępnij
Leczniczy torf dla urody
torf cosmeticsPrzede wszystkim właściwości, które z powodzeniem można wykorzystać dla pielęgnacji skóry. Torf oprócz sporej ilości węgla jest bogaty w kwasy organiczne, sole, kótre nadają mu właściwości przeciwzapalne i ściągające a ponadto bakteriobójcze i bakteriostatyczne. Kosmetyczne właściwości torfu znali już starożytni Egipcjanie, my współcześnie wykorzystujemy w głównej mierze jako materiał opałowy a ponadto pochodną torfu borowinę używamy podczas zabiegów na problemy reumatyczne oraz zwyrodnieniowe stawów.

Renesans torfu w Polsce nastąpił dzięki polskiemu botanikowi Stanisławowi Tołpie. To on wyselekcjonował torfowiska, ekologiczne, które wzbogaciły przemysł kosmetyczny o wspaniałe składniki pozyskiwane z ekstrakcji torfu. Opracował także technologię uzyskiwania torfu, otrzymując borowinę bogatą w kwasy huminowe fenolokwasy, fitohormony, aminokwasy, polisacharydy oraz pierwiastki takie jak: potas, żelazo, magnez, mangan, cynk, brom oraz wapń.

Te cenne składniki w naturalnym wydaniu świetnie wspomaga kondycje skóry. Nie tylko dożywiają, ale także walczą ze starzeniem skóry, dlatego polecane są zwłaszcza seniorkom.

Skuteczne działanie regeneracyjne oraz zwalczające wolne rodniki, spowodowała, ze rynek kosmetyczny znacznie docenił zastosowanie torfu. Dziś borowina, czyli pochodna torfu, uznawana jest za szlachetny antyoksydant, który skutecznie walczy ze starzeniem skóry, pomaga ujędrnić i poprawić gęstość skóry a także skutecznie nawilża i pozastawia skórę gładką.

Pomocny w medycynie, obecnie torf króluje w wielu salonach SPA i odnowy biologicznej jako niezawodny składnik wszelkich zabiegów na ciało i twarz.

www.fit.pl