Zostałeś niedawno dziadkiem i poza zaszczytnym tytułem zastał Cię obowiązek spacerów z wnuczkiem? Energiczny marsz z odpowiednim wózkiem będzie dla ciebie świetnym treningiem, a dla malucha przyjemnością przebywania na świeżym powietrzu
fit.pl
2010-03-19 00:00
Udostępnij
grandparents1Wiosna za pasem, więc pogoda już nie będzie wymówką do siedzenia w domu. Seniorzy z wnukami ruszajcie do parków, czas opanować chodniki! Godzina maszerowania to minimalny czas, aby utrzymać ciało w formie, a wnukom zapewnić oddech.

Warto namówić dzieci, aby kupiły odpowiedni wózek. Wygodne, trzykołowe wózki umożliwiają sprawny spacer, a nawet jogging. Są popularne w Europie Zachodniej i w Ameryce, a od niedawna dostępne również w Polsce.

Kilka firm ma w swojej ofercie wózki idealne dla rodziców, którzy prowadzą sportowy tryb życia. Powinny ucieszyć one również dziadka i babcię, którzy chcieliby zadbać o zdrowie i kondycję.

Zazwyczaj stelaż takiego wózka jest lekki i stabilny, dlatego prowadzenie go po śniegu czy piasku nie stanowi problemu. Łatwiej też pokonać krawężnik. Wózek wyposażony jest hamulec ręczny i pasy, które zapewniają bezpieczeństwo swojemu małemu pasażerowi.