Ciśnieniomierz w zegarku - niemożliwe? Okazuje się, że w przyszłości czujnik mierzenia ciśnienia krwi będzie np. znajdował się w osobistym zegarku na rękę  
fit.pl
2011-03-02 00:00
Udostępnij
Nowa metoda mierzenia ciśnienia
the-best-blood-pressure-monitorNaukowcy z Instytutu Leicester we współpracy z singapurskimi wynalazcami już opracowali nowy przyrząd do mierzenia ciśnienia (A-PULSE CASPro).

Urządzenie mierzy  ciśnienie tętnicze w aorcie a odpowiedni czujnik rejestruje przepływ krwi w tętnicy, dane z pomiaru wraz z tradycyjnym odczytem, trafia do miniaturowego komputera, który oblicza ciśnienie w aorcie.

Przyrząd wyświetla kształt fali tętna, mierzy tętno, ciśnienie skurczowe, rozkurczowe oraz określa prawidłowe parametry ciśnienia dla pacjenta w określonym wieku.

Nowy ciśnieniomierz jest bardziej miarodajny niż klasyczny naramienny, zatem przyda się niejednemu współczesnemu seniorowi z problemami nadciśnienia. Co więcej nowy ciśnieniomierz mierzy ciśnienie ze sprawdzeniem ryzyka udaru czy zawału, co pomaga określić skuteczniejszą formę leczenia.

Nowa technologia mierzenia ciśnienia, zanim trafi do konsumentów i użytkowników, w ciągu pięciu lat zostanie gruntownie przebadana przez specjalistów i poddana licznym testom.

www.senior.fit.pl