Pomiar poziomu cukru – bez igły, bez bólu

Zamiast codziennego kłucia i bólu, wystarczy dmuchnąć! Tak niebawem będzie można zmierzyć poziom cukru we krwi, a wszystko dzięki  urządzeniu stworzonym przez inż. Artura Rydosza z krakowskiej AGH, który jest pomysłodawcą nowoczesnego urządzenia do mierzenia poziomu cukru we krwi
fit.pl
2013-01-07 00:00
Udostępnij
Pomiar poziomu cukru – bez igły, bez bólu
cukrzycaUrządzenie, tak jak klasyczny alkomat do mierzenia poziomu alkoholu we krwi, poprzez wydychanie powietrza do jednorazowego ustnika pozwala określić właściwy poziom cukru we krwi.

Nowy glukometr ma być przede wszystkim udogodnieniem dla osób cierpiących na cukrzycę, którzy każdego dnia muszą regularnie mierzyć poziom cukru we krwi, a co za tym idzie, stale narażać się na ból związany z nakłuwaniem. Ciągły kontakt krwi z igłą, która nie zawsze jest sterylna to także większe ryzyko zachowań na groźne choroby (żółtaczka, WZW itp.) .Dzięki nowoczesnemu urządzeniu takie ryzyko nie występuje. Co więcej, pacjent oszczędza na igłach i paskach.

Glukometr z funkcją dmuchania pozwoli chorym bezboleśnie zadbać poziom cukru a przede wszystkim szybko diagnozować cukrzycę lub sprawdzić czy pacjent nie podniesionego poziomu cukru we krwi.

www.senior.fit.pl