Soja pomoże schudnąć po menopauzie

Wszystkie panie, które borykają się z problemem przybycia na wadze po okresie przekwitania, powinny w swoim menu znaleźć miejsce na soję
fit.pl
2010-06-02 00:00
Udostępnij
Soja pomoże schudnąć po menopauzie
seniorsSoja bogata jest w izoflawony, które ułatwiają pozbycie się zbędnych kilogramów. Podczas menopauzy zmniejsza się produkcja estrogenu, co bywa przyczyną wielu dolegliwości, takich jak: uderzenia gorąca, uczucie zmęczenia. Spowolniony metabolizm sprawia, że tkanka tłuszczowa odkłada się w niepożądanych miejscach.

Naukowcy już od jakiegoś czasu badali właściwości soi. W wielu badaniach potwierdzali tezę jakoby miała ona łagodzić objawy menopauzy.

W ostatnich badaniach, przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Alabama w Birmingham wzięły udział 33 kobiety. Przez trzy miesiące piły one koktajl zawierający 160 miligramów izoflawonów soi i 20 gramów białka sojowego. Kobiety z grupy kontrolnej zaś piły koktajle mleczne z dodatkiem kazeiny.

Po okresie trzech miesięcy okazało się, że w kobiet pojących koktajle z soi ilość tłuszczu zmniejszyła się o 7,5%. Natomiast u kobiet z grupy kontrolnej ilość tłuszczu wzrosła o 9%.

www.fit.pl