fit.pl mobile logo

Gdy pojawi się intymny problem

Jakie mogą być przyczyny dolegliwości okolic intymnych? Jak im zaradzić i jakie warto zastosować preparaty, aby zażegnać problem?

Ból, świąd i pieczenie okolic intymnych mogą pojawić się w każdym wieku. Są nieprzyjemne i powodują duży dyskomfort. Istnieje wiele potencjalnych przyczyn, które mogą być źródłem takich problemów. Badania wykazują, że najczęstszymi czynnikami są bakterie (22-50%) i grzyby (17-39%).

Przyczyny problemów

Naturalna flora bakteryjna okolic intymnych jest pierwszą linią obrony przed zakażeniami, dlatego tak bardzo ważne jest utrzymanie jej równowagi. Jeżeli zostanie zachwiana, może dojść do wystąpienia dolegliwości, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Mycie odgrywa kluczową rolę – tę czynność należy wykonywać codziennie, w przeciwnym razie może nastąpić rozwój infekcji. Z drugiej strony, nie można też przesadzać, ponieważ zbyt częste mycie okolic intymnych może doprowadzić do wyjałowienia mikrobiomu tych miejsc.

Przyczyną problemów może być także używanie nieodpowiednich kosmetyków, które odkwaszą środowisko. Stąd do higieny powinno używać się najwyższej jakości produktów dedykowanych, aby spełniały funkcję blokera dla patogenów, utrzymywały fizjologiczne pH oraz nie zaburzały naturalnego mikrobiomu okolic intymnych. Nie mogą też działać antyseptycznie.

Na pojawienie się problemów okolic intymnych może mieć również wpływ uboga i mało urozmaicona dieta, stany chorobowe, przyjmowanie różnych lekarstw, np. antybiotyków (te niszczą florę bakteryjną) czy antykoncepcji.

shellee(1)

Szczególnie polecanymi produktami do higieny miejsc intymnych są żele z oferty Shelee. Działają przeciwzapalnie, osłaniająco i nawilżająco oraz wykazują działanie antyoksydacyjne opóźniające procesy starzenia się skóry. Wspierają także odbudowę mikrobiomu i przywracanie fizjologicznego pH.

dr inż. Dorota Samul – mikrobiolog radzi:
„Odpowiednia higiena okolic intymnych jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji ciała. Stosowanie kosmetyków z biofermentem jest korzystne dla skóry, ze względu na ich wielokierunkowe działanie. Biofermenty zawarte w produktach marki Shelee to w 100% naturalne składniki, które powstają w ściśle kontrolowanych warunkach, podczas fermentacji składników roślinnych przy udziale mikroorganizmów probiotycznych. Są one bogate w składniki bioaktywne pochodzące z roślin oraz postbiotyki, dzięki czemu niezwykle korzystnie wpływają na skórę okolic intymnych, a także wspierają jej naturalny mikrobiom. Kosmetyki z biofermentem gwarantują najwyższą jakość i skuteczność działania w pielęgnacji okolic intymnych.”

Pojawiający się problem – brak nawilżenia

Przyczyną tego problemu może być używanie nieodpowiednich kosmetyków lub również zbyt częste mycie, a także noszenie zbyt obcisłej bielizny i spodni. 

W takiej sytuacji warto sięgnąć po Żel do higieny intymnej z biofermentem 10% - intensywnie nawilżający (cena 38 zł / pojemność 250 ml). Jest to naturalny produkt do codziennej higieny, nawet dla najbardziej wymagającej skóry. Dopracowany, bioaktywny skład produktu, umożliwia zastosowanie łagodnych środków myjących, zapewniając jednocześnie dokładne oczyszczenie i odświeżenie okolic intymnych. Zawarto w nim bardzo bogaty bioferment, dzięki któremu problem suchości i dyskomfortu szybko znika, skóra jest nawilżona i gładka w dotyku. Wśród składników aktywnych tego biofermentu są: szyszki chmielu, liście pluskwicy, korzenie mniszka lekarskiego, owoce niepokalanka mnisiego, liście szałwii lekarskiej, kwiaty malwy czarnej, koniczyny łąkowej i ziele lucerny siewnej.

Pojawiający się problem – potrzebna regeneracji

W przypadku antybiotykoterapii, infekcji czy lekkich uszkodzeń naskórka okolic intymnych, sięgnij po Specjalistyczny żel do higieny intymnej z biofermentem 15% przyspieszający procesy regeneracyjne (cena 40 zł / pojemność 250 ml). Zapewnia komfort i wspomaga leczenie infekcji. W efekcie skóra staje się zregenerowana i ukojona, a dyskomfort zniwelowany. Przyspiesza regenerację drobnych uszkodzeń, otarć i odparzeń. Przyspiesza gojenie. Zawiera innowacyjny bioferment 15%: liście szałwii lekarskiej, kwiaty lawendy, liście rozmarynu, płatki nagietka, korę dębu, liście babki lancetowatej oraz korę oczaru wirginijskiego.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl