Sport jako antidotum na problemy z erekcją. Poznaj skuteczne ćwiczenia!

Przyczyny zaburzeń erekcji są zróżnicowane. Podłożem mogą być zarówno problemy psychiczne jak i somatyczne: neurologiczne, hormonalne czy sercowo-naczyniowe. W zależności od diagnozy lekarskiej, wymagają leczenia farmakologicznego, diety oraz w niektórych przypadkach – terapii. Wspomagająco na poprawę potencji wpływa także aktywność fizyczna. Jakie treningi i konkretne ćwiczenia warto wykonywać? Sprawdź, co radzą specjaliści!
2024-02-13 13:00
Udostępnij
Sport jako antidotum na problemy z erekcją. Poznaj skuteczne ćwiczenia!

Jakie ćwiczenia pozytywnie wpływają na potencję?

 

Jedną z szeroko dostępnych ścieżek terapeutycznych w problemach z erekcją jest wysiłek fizyczny. Ćwiczenia mogą oddziaływać na układ płciowy mężczyzn bezpośrednio oraz pośrednio:

  • trening tzw. mięśni Kegla (dna miednicy – te same mięśnie ćwiczą kobiety w ciąży dla ułatwienia akcji porodowej);
  • ćwiczenia wzmacniające odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz mięśni grzbietu, co ma bezpośredni związek z zapobieganiem zaburzeniom erekcji na tle neurologicznym;
  • aktywność stymulująca syntezę testosteronu;
  • ćwiczenia wzmagające produkcję endorfin (wyższy poziom „hormonu szczęścia” wpływa korzystnie na jakość życia, również seksualnego);

 

Trening powinien uwzględniać także aktywność fizyczną, w której nacisk położony jest na zapobieganie otyłości oraz schorzeniom związanym z nadmierną wagą ciała, takim jak m.in. cukrzyca, nadciśnienie czy choroba miażdżycowa.

2(4)

 

Warto podkreślić, że sport w problemach z erekcją stanowi terapię pomocniczą. Jeśli zidentyfikujesz tego rodzaju zaburzenia u siebie, koniecznie skontaktuj się ze specjalistą i kup leki na potencję. Aktywność fizyczna, choć pomocna, bez kuracji wielokierunkowej raczej nie pozwoli na całkowity powrót do sprawności seksualnej.

 

Ćwiczenia aerobowe na zwiększenie potencji

 

Za korzystny pod wieloma względami, w tym pozytywnie wpływający na potencję uważa się trening aerobowy, polegający na stałym dostarczaniu organizmowi zwiększonych ilości tlenu. Jest to możliwe do osiągnięcia przy niewielkim lecz długotrwałym obciążeniu mięśni (min. 30 – 40 minut). Do aktywności tego rodzaju należy m. in.:

 

  • szybki marsz;
  • bieg;
  • jazda na rowerze;
  • narciarstwo biegowe;
  • łyżwiarstwo;
  • pływanie.

 

Warto podkreślić, że trening aerobowy wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną i wydolność, ale także poprawia samopoczucie oraz atrakcyjność fizyczną. Wszystko to przyczynia się do osiągnięcia celu, jakim jest zwiększenie potencji.

 

3(5)

Czy siłownia korzystnie wpływa na poprawę potencji?

 

 

Trening siłowy prowadzi do wzmożonego wysiłku. Zjawisko to ma samo w sobie pozytywny wpływ na potencję. Poza zwiększoną produkcją wspomnianych już endorfin, stymuluje również wydzielanie testosteronu, który wpływa m.in. na zdolność organizmu do pobudzenia seksualnego.

W przypadku treningów siłowych należy jednak wystrzegać się wszelkich substancji wspomagających. Sztuczne zwiększanie siły czy wytrzymałości za pomocą dostępnych na rynku legalnych i nielegalnych produktów może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Np. popularne preparaty „z testosteronem” nie dostarczają w rzeczywistości tego hormonu, lecz substancje naśladujące jego działanie. Z kolei anaboliki znacząco obniżają naturalną produkcję hormonu pogłębiając istniejące problemy z erekcją, a nawet zaburzając potencję u całkowicie zdrowych dotąd mężczyzn.