Jak farbować włosy, by ich nie niszczyć?

Kobiety uwielbiają koloryzację włosów, ponieważ kochają zmiany w swoim wyglądzie i nie znoszą nudy. Farbowanie włosów to świetny sposób do kompletnej zmiany wyglądu, która często jest paniom po prostu potrzebna. Niestety częste ingerencje w strukturę włosa, np. koloryzacja, prostowanie, kręcenie za pomocą lokówki, trwała ondulacja i codzienna stylizacja przy użyciu gorącego powietrza, osłabiają włosy i sprawiają, że fryzura nie jest tak atrakcyjna, jak życzyłyby sobie tego kobiety.
2017-03-01 00:00
Udostępnij
Jak farbować włosy, by ich nie niszczyć?

Na szczęście dzięki najnowszym osiągnięciom naukowców, panie nie muszą rezygnować z częstych metamorfoz. Na rynku kosmetycznym znajdą bowiem wiele preparatów, które pozwolą na absolutną zmianę wyglądu bez ryzyka uszkodzeń fryzury. Również nowoczesne farby do włosów są w pełni bezpieczne i mogą być nawet stosowane przez alergiczki oraz kobiety w ciąży.

Farba do włosów - jak wybrać najlepszą?

Wchodząc do drogerii, oczom niejednej kobiety marzącej o zmianie koloru fryzury, ukazuje się ogromna półka zapełniona od góry do dołu farbami do włosów oraz innymi produktami niezbędnymi do koloryzacji. Jak nietrudno się domyślić, wybór najlepszego preparatu to twardy orzech do zgryzienia. Wybierając farbę do włosów (zobacz: https://www.hebe.pl/wlosy/koloryzacja) nie warto kierować się ceną. Czasami nieco droższy produkt pozwoli zaoszczędzić na profesjonalnych zabiegach u fryzjera oraz na kosmetykach niezbędnych do poprawy kondycji zniszczonych włosów. Kobiety szukające najlepszej farby do włosów, powinny pamiętać, by produkt był pozbawiony amoniaku oraz wielu składników mogących nie tylko niszczyć fryzurę, ale także powodować silne reakcje alergiczne. Warto wybrać więc łagodny produkt do koloryzacji włosów, który dodatkowo przyczyni się do odżywienia fryzury.

Koloryzacja włosów w domu czy u fryzjera?

Oczywiście koloryzacja włosów u fryzjera jest najlepszym pomysłem, ponieważ profesjonalne farby są zazwyczaj łagodniejsze i bezpieczniejsze, jednak nie wszystkie kobiety mogą sobie pozwolić na zabiegi w salonie fryzjerskich. Powodem są nie tylko często wysokie ceny koloryzacji włosów u fryzjera, ale również czas potrzebny na przeprowadzenie metamorfozy. Czasami zdarza się po prostu tak, że łatwiej i szybciej można zafarbować włosy w domu. Należy jednak pamiętać, by zadbać o włosy po domowej koloryzacji.

Jakie kolory farb do włosów są modne?

Na sklepowych półkach znajdują się niemal wszystkie kolory farb do włosów. Są wśród nich setki odcieni blondu, brązu oraz modnego w ostatnim czasie rudego. Kobiety uwielbiają ogniste włosy, ponieważ dodają im wyrazu i podkreślają charakter. Ponadto wciąż modne są różnego rodzaju blondy, które idealnie pasują do słowiańskiej urody i doskonale wydobywają walory urody kobiet z tej części Europy. Część pań decyduje się również na czerń i jej odcienie, jednak trzeba wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Z tak intensywnym i wyrazistym kolorem trzeba uważać. W ostatnim czasie w modzie jest również absolutna ekstrawagancja, czyli farbowanie włosów na niebiesko, zielono lub różowo. Często nie cała fryzura jest pokryta tymi barwami,  a tylko jej część. W modzie są również różnokolowe refleksy na włosach.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Pielęgnacja włosów farbowanych nie jest trudna, ale należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim warto wybrać szampon do włosów przeznaczony specjalne do włosów po koloryzacji. Taki preparat nie wypłukuje koloru i sprawia, że zmniejsza się częstotliwość farbowania. Ponadto warto zainwestować w odżywkę do włosów farbowanych, którą należy aplikować po każdym myciu. Produkt pomoże wzmocnić osłabioną po zabiegach koloryzacyjnych fryzurę i nada jej niepowtarzalny wygląd oraz blask. Warto wiedzieć, że preparaty przeznaczone do włosów farbowanych dodatkowo wydobywają nowy kolor, sprawiając, że jeszcze piękniejsze. Trzeba dodać, że włosy po koloryzacji potrzebują również maski nakładanej przynajmniej raz w tygodniu. Na tym produkcie nie warto oszczędzać. Dobrze dobrany preparat wzmocni kolor, nada włosom blasku i zregeneruje osłabioną po koloryzacji fryzurę. Niektóre maski można nakładać nawet na całą noc, co zdecydowanie zwiększa ich skuteczność.

W sklepach znajdziemy pełną gamę kolorów farb do włosów, dlatego każda kobieta, która marzy o nowej fryzurze, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, że włosy po koloryzacji wymagają specjalnej, głównie nawilżającej, pielęgnacji. Tylko wtedy odzyskają blask i naturalną siłę, co bez wątpienia doda im uroku.