Laserem w cellulit, czyli 1:0 dla kobiet

Cellulit, nazywany często „skórką pomarańczową”, uprzykrza życie i obniża samoocenę wielu kobietom, także tym wyjątkowo pieczołowicie dbającym o zdrowie i piękne ciało. Grudki i nierówności na skórze powstają miedzy innymi poprzez powiększanie się komórek tłuszczowych oraz nierównomierne ich rozmieszczenie w tkance podskórnej. Można temu procesowi zapobiec tylko częściowo – z pewnością na rozwój cellulitu mają wpływ takie czynniki jak niezdrowa dieta (zwłaszcza spożywanie nadmiernej ilości słodyczy i fast-foodów), brak ruchu oraz zbyt duża liczba wypijanych dzienne filiżanek kawy, jednakże naukowcy potwierdzają, że w większości przypadków powstawanie cellulitu uzależnione jest od hormonów 
fit.pl
2014-02-04 00:00
Udostępnij
Laserem w cellulit, czyli 1:0 dla kobiet
celluliteNadmierna ilość estrogenów, występująca zwłaszcza w okresie dojrzewania i podczas ciąży, wywołuje zmniejszenie szczelności naczyń włosowatych, co z kolei prowadzi do wypełniania komórek substancjami tłuszczowymi. Płynie stąd oczywisty wniosek, że powstawania cellulitu niemal nie da się uniknąć. Na szczęście można z nim walczyć za pomocą zaawansowanej technologicznie broni laserowej, której arsenał wzbogacił się ostatnio o wyjątkowy model lasera - AccuSculpt™.

Na czym polega laserowe usuwanie cellulitu? Energia świetlna dociera do komórek tłuszczowych i rozbija je. Laser pobudza jednocześnie produkcję elastyny i kolagenu, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Efektem jest zatem usunięcie komórek tłuszczowych ze zgrubiałych obszarów skóry przy jednoczesnej jej regeneracji oraz rozerwanie przegród łącznotkankowych. Wszystko odbywa się szybko i bezboleśnie, jednak czasami zabieg musi być kilkakrotnie ponawiany. Chyba, że zdecydujemy się na laseroterapię AccuShape z wykorzystaniem najnowszego typu lasera AccuSculpt™o długości fali 1444 nm, co gwarantuje znaczące zredukowanie lub całkowitą likwidację cellulitu przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry po jednym tylko zabiegu.

Laser AccuSculpt™ jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem wykorzystywanym do usuwania cellulitu, a także m. in. do liposukcji i liftingu twarzy. Przewagę nad urządzeniami starszego typu uzyskuje dzięki wykorzystaniu wiązki o długości fali 1444 nm, podczas gdy dotychczas wykorzystywane lasery Nd:YAG mogły pracować tylko w zakresie 1064 nm lub 1320 nm (gdzie absorpcja wody jest 100x (!) a tłuszczu 15x mniejsza niż dla 1444nm). Co w ten sposób uzyskujemy? Piętnastokrotnie większą absorpcję tłuszczu niż w przypadku starego lasera, dzięki czemu komórki tłuszczowe są szybko i precyzyjnie rozbijane, a skóra skutecznie pobudzona do regeneracji. Użycie światłowodu z bocznym świeceniem (tzw. side fire) pozwala na uzyskanie potrójnego rezultatu. Skierowanie światła laserowego w bok powoduje rozerwanie przegród łączno-tkankowych, laser skierowany z dół zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, natomiast kierowanie światła w górę wywołuje zwiększenie napięcia skóry i jej ujędrnienie. Laser wyposażony jest w światłowód o średnicy 0,6mm, który wprowadza wiązkę pod powierzchnię skóry. Światłowód prowadzony jest zazwyczaj wewnątrz kaniuli o średnicy 1,1 mm i długości od 5 do 20 cm, ale jest na tyle sztywny i wytrzymały, że można pracować także gołym światłowodem. Wszystkie te czynniki maksymalizują skuteczność przeprowadzanego zabiegu.

Usuwanie cellulitu z wykorzystaniem lasera AccuSculpt™ kosztuje od 6 do 10 tysięcy złotych w zależności od rozległości powierzchni operowanej skóry, jednak jest to wydatek jednorazowy, podczas gdy tradycyjnie stosowane metody wiązały się z wykonywaniem cyklu kilkunastu zabiegów. Warto wziąć pod uwagę, że wcześnie usunięty cellulit może już nie powrócić, jeżeli będziemy pamiętać o zdrowym stylu życia - uprawianiu sportu, właściwej diecie i stosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. W ten sposób technologiczna wojna z cellulitem nareszcie będzie mogła być uznana za wygraną.

Autor & Źródło: Dr Adam Gumkowski / http://agklinik.com/oferta/cellulit/

www.uroda.fit.pl