Perfekcyjne kształty, czyli jak wymodelować ciało w XXI wieku

Zapomnij o inwazyjnych i niebezpiecznych zabiegach upiększających, którym kiedyś poddawali się tylko najwięksi desperaci. Nowoczesność przyniosła nam wiele korzyści również w zakresie medycyny estetycznej. Dzisiejsze zabiegi modelowania sylwetki są nie tylko bezpieczne i mało inwazyjne, ale także bardzo skuteczne. Co więcej, dają efekt w postaci naturalnej i zdrowej poprawy kształtów różnych partii ciała. Nie sprawiają, że człowiek wygląda sztucznie. Stąd też coraz większa popularność tego typu zabiegów. Przeczytaj artykuł, a poznasz najskuteczniejsze z nich.
2021-06-14 00:00
Udostępnij
Perfekcyjne kształty, czyli jak wymodelować ciało w XXI wieku

Nici liftingujące

Nici są częścią medycyny estetycznej od wielu lat. Lekarze wykorzystują je w różnego typu zabiegach liftingujących.

Na czym to polega?

Za pomocą specjalnej igły lekarz wprowadza pod skórę nici, które posiadają specjalne haczyki lub stożki. Dzięki takiej budowie zakotwiczają się w skórze, więc się z nich nie zsuwa. Lekarz może z łatwością je naciągnąć i w ten sposób wywołać efekt liftingu.

Zabieg jest bardzo bezpieczny, zaś nici są wykonane z naturalnego materiału, który z biegiem czasu rozpuszcza się w organizmie. Nie musisz się obawiać, że obce ciało zostanie z tobą na stałe.

Dodatkową zaletą nici jest poprawa regeneracji skóry. To dlatego, że wzdłuż ich przebiegu zwiększa się produkcja kolagenu, który podtrzymuje efekt liftingu.

Mimo że zabiegi nićmi zwykle stosuje się do modelowania twarzy i jej okolic (np. podbródka czy szyi), skuteczne radzą sobie również z innymi obszarami ciała. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób wymodelować brzuch czy podnieść piersi.

 

Lipoliza iniekcyjna

Jeśli borykasz się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej w miejscu, z którego trudno się jej pozbyć, lipoliza iniekcyjna to zabieg dla ciebie. Jest praktycznie bezinwazyjny i cechuje się dużym bezpieczeństwem

Jak przebiega?

Otóż lekarz wstrzykuje pod skórę specjalną substancję (kombinację roztworu fosfatydylochiny i deoksycholatu), która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Ich pozostałości trafiają do wątroby, skąd są całkowicie usuwane z organizmu.

Zabieg jest prosty, stosunkowo tani i poza opuchlizną lub zaczerwienieniem nie zostawia po sobie śladów. Mimo że efekt nie jest natychmiastowy, lipoliza skutecznie i równomiernie usuwa tkankę tłuszczową.

 

Modelowanie ciała ultradźwiękami (HIFU)

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia HIFU to kolejny bezinwazyjny i bardzo bezpieczny zabieg. W jego trakcie lekarz wykorzystuje do rozbijania komórek tłuszczowych specjalne głowice, które wytwarzają fale ultradźwiękowe. Tłuszcz upłynnia się, uwalnia do przestrzeni komórkowej i — podobnie jak w przypadku lipolizy iniekcyjnej — trafia do wątroby. Następnie dzięki naturalnym procesom organizm całkowicie go usuwa.

Jakie są efekty zabiegu?

Oczywiście pierwszym i najważniejszym jest modelowanie sylwetki, czyli redukcja tkanki tłuszczowej. Poza tym ultradźwięki oddziałują także na skórę. Wywołują mikrouszkodzenia, które prowokują tkankę do przebudowy i zwiększonej produkcji kolagenu. Skóra po zabiegu wygląda młodziej i jest bardziej elastyczna.

 

Liposukcja laserowa

Słowo „liposukcja” prawdopodobnie kojarzy się ci z bardzo inwazyjnym zabiegiem, który przeprowadza się pod narkozą. Tak wygląda tradycyjna próżniowa liposukcja. Natomiast zabieg z wykorzystaniem lasera jest o wiele bezpieczniejszy i mniej inwazyjny.

Na czym polega?

Otóż najpierw lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, a następnie wprowadza pod nią specjalną sondę. Za jej pomocą „strzela” wiązką światła w tkankę tłuszczową i rozbija ją do płynnej postaci. Część jest odsysana, a część zostaje usunięta z organizmu dzięki naturalnym procesom.

Liposukcja laserowa działa nie tylko na tkankę tłuszczową, ale również na skórę. Obkurcza ją, a także pobudza procesy regeneracyjne.