Zadbajmy w odpowiedni sposób o delikatną i cienką skórę naszej szyi i dekoltu zanim będzie dla niej za późno...
fit.pl
2006-06-06 00:00
Udostępnij
Pielęgnacja szyi i dekoltu
Skórę w tych miejscach traktujemy po macoszemu, żałujemy kosmetyków, nadmiernie wysuszamy i podrażniamy skrapiając perfumami. Latem nie chronimy przed słońcem,  zimą więzimyszyja pielegnacja pod szorstkimi golfami i szlikami. Aż pewnego dnia spoglądmy w lustro i z przerażeniam stwierdzamy, że metryka naszej szyi nie pokrywa się z wiekiem naszej twarzy.

Właściwie nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego szyja starzeje się szybciej i w brzydszy sposób niż reszta ciała. Na pewno jest bardziej delikatna i cienka, niemal pozbawiona tłuszczowej podściółki, a co za tym idzie- szybko odwadnia się i wiotczeje, pokrywają ją zmarszczki. Wystepuje tu również  mniej  gruczołów łojowych, które zapewniają prawidłowe natłuszczenie i chronią przed wysychaniem.

Praktycznie każda kobieta chce cieszyć się jak najdłużej młodzieńczym wyglądem i sprawić, aby skóra szyi i dekoltu starzały się w jednakowym czasie jak twarzy. Jest wiele sposobów, które pomogą utrzymać te partie ciała w dobrej kondycji:
  • Traktuj skórę twarzy i szyi jednakowo. Kiedy nawilżasz twarz, poddajesz ją zabiegowi kosmetycznemu nie pomijaj szyi, będzie ci za to wdzięczna.
  • Ponieważ skóra szyi jest o wiele cieńsza, znacznie bardziej bezbronna jest wobec promieni słonecznych. Dlatego wychodząc na dwór w słoneczny dzień, upewnij się że dokładnie nasmarowałaś kremem z filtrem nie tylko twarz, ale również szyję i dekolt.
  • Codziennie masuj swoją szyję, delikatnie wykonując płynne ruchy- zawsze od dołu ku górze szyi. Używaj do tego kremu, aby ręce ślizgały się po skórze i nie rozciągały jej nadmiernie. Wzmocni to mięśnie, poprawi jedrność skóry oraz polepszy jej ukrwienie.
  • Postaraj sie przywyknąć do spania na niskiej poduszce, tak aby w czasie snu szyja była rozciagnieta, a nie podkurczona do piersi.
  • Staraj się systematycznie dbać o mięsnie szyi, ćwicz jogę i zadbaj o prawidłową postawę ciała. Nic nie przedłuży młodości szyi jak wyprostowane plecy i uniesiona broda.

Niezastąpione są jednak kosmetyki do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu. W profilaktyce przeciwstarzeniowej najważniejsza jest systematyczność i konsekwencja. Osoby, które systematycznie i odpowiednio pielegnują szyje i dekolt, mogą pochwalić się ich znakomitym wyglądem i nie martwić, się, że zdradza ich wiek. Warto wiedzieć, że regularną pielęgnację należy rozpocząć już od momentu ukończenia 25 lat.

Należy stosować kosmetyki bogate w składniki aktywne, które zwalczają czynniki powodujące starzenie: wolne rodniki oraz czynniki powodujące odwodnienie i utratę elastyczności skóry. W kremach powinny znaleźć się takie substancje jak: witaminy A+C+E, flawonoidy i koenzym Q 10, oraz kwasy owocowe AHA.

Również profesjoanlne gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów odmładzających skórę szyi i dekoltu, które mają na celu utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, odbudowę płaszcza hydrolipidowego, odżywienie, regenerację, uelastycznienie naskórka i redukcję  zmarszczek. Najbardziej popularnym zabiegeim jest mesolift, ktory polega na wstrzyknięciu bezpośrednio w miejsce, które wykazuje niekorzystne zmiany, odmładzającego koktajlu. Nie oprze mu się nawet najbardziej zmęczona skóra twarzy i szyi.


www.fit.pl