Pozbądź się cellulitu chińskimi bańkami

Problem cellulitu spędza sen z powiek nie jednej kobiecie. Podpowiemy wam jak szybko pozbyć się pomarańczowej skórki. Potrzebne będą… bańki
fit.pl
2013-04-17 00:00
Udostępnij
Pozbądź się cellulitu chińskimi bańkami

Każdy z nas je zna, większość miała je na plecach. Chińskie bańki nie tylko poprawiają odporność, ale także pomagają w walce z cellulitem. Działają szybko, a efekty widoczne są już po kilku zabiegach. Nic więc dziwnego, że grono ich zwolenników rośnie w błyskawicznym tempie. Zabieg można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym lub we własnym domu.

Chińskie bańki działają na cellulit podobnie jak klasyczna akupunktura. Wytworzona w bańce próżnia prowadzi do przekrwienia tkanek i poprawy wyglądu skóry. Pobudza przepływ krwi i płynów ustrojowych, pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu i poprawiają przemianę materii. Dlatego dzięki nim oprócz pomarańczowej skórki można pozbyć się także niechcianego tłuszczyku.

Jeszcze kilka lat temu szklane bańki były w każdym polskim domu. Nagrzane do wysokiej temperatury często były przyczyną poparzeń. Na szczęście medycyna poszła do przodu, a do tak zwanych suchych baniek nie używa się już ognia.

Jak zrobić masaż antycellulitowy?

Wystarczy zassać kawałek skóry i wykonując podłużne lub koliste ruchy, przesuwać się w kierunku węzłów chłonnych i serca. Omijać należy okolice nerek, łopatki i biustu.  Przed zabiegiem warto natrzeć ciało oliwką. Dzięki temu bańki będą przesuwać się o wiele łatwiej.

Masaż powinien trwać 15 – 30 minut. By osiągnąć zakładane efekty potrzebne będzie 10 – 12 zabiegów, powtarzanych co drugi dzień.

Podczas masażu lepiej nie trzymać bańki zbyt długo w jednym miejscu. Niewielkie sińce nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia, nie są też przeszkodą uniemożliwiającą kolejne masaże. Wyglądają jednak nieatrakcyjnie i mogą być bolesne.

Bańki nie dla każdego

Lekarze nie zalecają masażu bańkami kobietom w ciąży, w czasie menstruacji i osobom mającym żylaki. Lepiej zrezygnować z niego także jeśli mamy podwyższoną temperaturę, zaburzoną krzepliwość krwi, choroby skóry czy nowotwór.

Ile to kosztuje

W profesjonalnych salonach kosmetycznych i gabinetach masażu ceny wahają się od 40 do 100 zł. Samodzielne wykonanie takiego zabiegu jest o wiele tańsze. Zestaw czterech baniek to koszt 20 – 30 zł. To jednorazowy wydatek, a bańki mogą posłużyć nawet kilka lat. Można je kupić w większości aptek.

www.uroda.fit.pl