Uważaj na błędy w pielęgnacji cery trądzikowej

Stosując pielęgnację cery trądzikowej, musisz pamiętać o tym aby nie popełniać błędów, które spowodują, że stan twojej skóry się pogorszy
fit.pl
2012-03-26 00:00
Udostępnij
Uważaj na błędy w pielęgnacji cery trądzikowej
Do tych najczęstszych błędów należą:

tradzikUżywanie nieodpowiednich leków

Zamiast działać na własną rekę porozmawiaj z lekarzem, jakich leków możesz używać, jak długo, a jakich powinnaś unikać. Wszystko dlatego, aby nie doprowadzić do zbytniego przesuszenia skóry, zaczerwienień i podrażnień.

Szukanie szybkich rozwiązań

Unikaj szukania szybkich rozwiązań. Nie daj sie zwieść reklamom kosmetyków obiecujących niemal natychmiastową poprawę. Zamiast spodziewać się cudów, lepiej zaufać kosmetykom i lekom zapisanym przez dermatologa. Czasem konieczne będzie wypróbowanie kilku preparatów zanim trafi się na ten odpowiedni. Dlatego trzeba uzbroić się cierpliwość.

Nadmierny makijaż

Musisz pamietać, że makijaż może zapychać pory. To powoduje, że skóra nie może oddychać. W wyniku tego może ulec przesuszeniu.  Dlatego powinieneś koniecznie pamiętać o starannym, codziennym demakijażu Cerę należy oczyszczać regularnie, używając przeznaczonego do tego celu mleczka.

Zapominanie o kremach z filtrem

Stosuj krem z filtrem, dzęki  temu zapobiegniesz  przedwczesnemu starzeniu się skóry, przebarwieniem i przede wszystkim nowotworom skóry. Musisz o tym pamietac, bo  wiele preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej powoduje nadwrażliwość na światło słoneczne. W sklepach można dostać również kremy nietłuste i nie zatykające porów.

Przerywanie kuracji po od razu po ustąpieniu objawów

Trądzik wymaga długiej kuracji, dlatego nie należy zaprzestawać leczenia, gdy tylko znikną pryszcze. Musisz o tym pamiętać i konsultować się na bierząco z dermakologiem. On jest specjalistą i napewno ci doradzi co dalej robić.


Przesuszanie skóry

Cera trądzikowa jest tłusta, dlatego panuje błędne przekonanie, że pryszcze powinno się wysuszyć. Stąd przemywanie twarzy spirytusem czy unikanie używania kremów. Tymczasem nadmierna praca gruczołów łojowych wcale nie znaczy, że skóra jest nawilżona. Jak pokazuje praktyka cera może być tłusta i jednocześnie przesuszona.

Wyciskanie

Likwiduje pryszcze tylko na chwile, może doprowadzić do tego, że trądzik pozostawi trwałe ślady w postaci blizn. Poza tym wyciskanie przyczynia się do powstawania stanów zapalnych. W miejscu wyciśniętego wytrysku pojawia się szybko nowy, często o wiele większy, który stymuluje wydzielanie sebum.

www.fit.pl