Ćwiczenia na plażę – tydzień drugi

Płaski brzuch, idealne pośladki, piękna sylwetka - o tym marzy każda kobieta, zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym. W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy zestaw ćwiczeń dla plażowiczów. Dziś wchodzimy w drugi etap przygotowań
fit.pl
2012-07-04 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia na plażę – tydzień drugi
Całość ćwiczeń obrazuje filmik instruktażowy, a ich efekt możemy podziwiać na prezentujących je paniach.
Przed rozpoczęciem treningu musimy przygotować sobie odpowiednie akcesoria – ławeczkę lub, jeśli ćwiczymy w domowych warunkach, zwykłą pufę bądź krzesło.1) Mostek z redukcją – 2 serie po 12 powtórzeń

Kładziemy się na plecach, a obie stopy na krawędzi ławki lub krzesła. Unosimy tułów, po czym opadamy w dół.

Po chwili ponownie unosimy tyłów, ale tym razem jedna noga wędruje w górę (prostopadle do linii naszego ciała). Unosząc się, odchylamy nogę na zewnątrz. To ćwiczenie świetnie działa na łydki, a one jak wiadomo są (obok brzucha), jednymi z najważniejszych części ciała dla plażowicza i muszą prezentować się rewelacyjnie.

2) Krzesełkowe ab – 2 serie po 12 powtórzeń

Siadamy na naszym przyrządzie, opierając ręce za plecami. Odchylamy się delikatnie i przyciągamy złączone kolana do klatki piersiowej. W takiej pozycji trzeba wytrzymać kilka sekund, po czym obniżamy nogi, po to, aby po chwili znów je przyciągnąć. Ćwiczenie doskonale nadaje się do wykonywania w pracy, siedząc przy biurku. Wiadomo, na urlop trzeba zapracować, ale warto ten czas wykorzystać także na doskonalenie formy.

3) Telewizyjne podnoszenie nóg – 2 serie po 12 powtórzeń

Kładziemy się na boku, unosimy górną część ciała na ręce zgiętej w łokciu. Odrywamy od ziemi złączone nogi i podnosimy je kilkanaście centymetrów w górę. Jak wskazuje nazwa ćwiczenia, można je wykonywać leżąc przed telewizorem. Przed wyjściem na plażę trening jest najważniejszy, ale przecież trudno zapomnieć o ulubionym programie czy serialu.

Warto się trochę pomęczyć. Rewelacyjny wygląd nie przychodzi łatwo. Nie martwmy się jednak, jeśli nie uda nam się w dwa tygodnie osiągnąć ciała modelki. W plażowaniu i wypoczynku nad morzem chodzi tak naprawę oto, aby właśnie... wypocząć.

www.fit.pl