Dance aerobik, czyli połączenie figur tanecznych i aerobiku, to idealne rozwiązanie dla tych, których męczą długie godziny na siłowni, a „tradycyjny” aerobik nudzi
fit.pl
2010-03-16 00:00
Udostępnij
Dance aerobik
Kochasz taniec i muzykę - to jest rozwiazanie dla ciebie. Dance aerobik jest odmianą fitnessu zainspirowaną tańcem. Czerpie on przede wszystkim z tańca nowoczesnego, np. bardzo modnego ostatnio dancehallu, czy hip hopu, po tańce rodem z Bollywood.

Dance aerobik zapewnia energiczny trening, jest jednocześnie ciekawszy niż tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Wykorzystane w nim figury taneczne są mało skomplikowane, więc łatwo je wykonać. Zajęcia odbywają się w formie układów choreograficznych urozmaiconych przez częste zmiany tempa i kierunku kroków. Już po kilku treningach z pewnością opanujesz podstawowe ruchy, które z czasem będą ulegały modyfikacjom i kombinacjom. Ponadto, pracując nad swoim ciałem i sylwetką tego typu zabawa przy muzyce jest odstresowująca. Podczas latino aerobic (czyli połączeniu fitnessu z elementami tańców latynoamerykańskich) tańczymy przy sambie czy rumbie, natomiast podczas funky aerobic (pełnego odniesień do tańca współczesnego) przy muzyce funkowej i hip-hopie. Nie musisz więc chodzić na tańce, aby zabłysnąć na parkiecie jak gwiazda, ponieważ umiejętności z zajęć dance aerobic z powodzeniem można wykorzystać na parkiecie.

Tego typu trening ma korzystny wpływ na układ oddechowy i układ krążenia, ciało  staje się elastyczne i sprężyste. Podczas ćwiczeń rozluźniają się mięśnie spięte po całym dniu pracy, jak juz wspominaliśmy takie ćwiczenia sa odstresowujące  i relaksujące. Taka aktywność ma również świetny wpływ na psychikę. Gdy tańczys czujesz się szczęśliwsza i nabierasz pewności siebie. Energiczne kopnięcia czy zdecydowane ruchy rąk pomagają wyrzucić z siebie negatywne emocje nagromadzone przez cały dzień. W tańcu można uzewnętrznić różne uczucia: złość lub radość, w zależności od nastroju.