fit.pl mobile logo

Jak schudnąć z ud i pośladków?

Tkanka tłuszczowa zgromadzona na udach i pośladkach wymaga takiego samego podejścia do redukcji, co tkanka tłuszczowa odłożona w innych partiach ciała. Warto było by się zastanowić czy wielkość tzw. „dolnych partii ciała” nie jest uwarunkowana genetycznie lub czy nie ma np. komplikacji hormonalnych. W pierwszej kolejności należy udać się do endokrynologa i sprawdzić stan swojego zdrowia, następnie samemu określić własny typ budowy ciała, a najlepiej o poradę zapytać swojego trenera personalnego. Typ sylwetki, podobnie jak kolor oczu, włosów, dziedziczymy po przodkach i często zdarza się, że jest inny od wymarzonego.

Jeśli mowa o nadmiernie zgromadzonej w okolicach ud i pośladków strukturze zwanej tłuszczem, nie pozostaje nam nic innego jak tylko zredukować ją do wartości zadowalającej, a do tego niezbędna jest racjonalna zbilansowana dieta oraz treningi!!!


Często zadajesz sobie pytania:

- Jakie ćwiczenia najefektywniej pomogą w schudnięcie z ud i pośladków?
- Ile należy ćwiczyć? Dwa, czy może trzy razy w tygodniu?
- Jak długo powinny trwać treningi? Godzinę, czy może dwie godziny?
- Ćwiczę coraz więcej, prawie nic nie jem i nie widać rezultatów. Co robić?

Sprawdź jak Iwona schudła w Primavera Jastrzębia GóraNajefektywniejszymi treningami są wszystkie ćwiczenia angażujące mięśnie dolnych partii ciała, a połączenie kilku daje zadowalające i widoczne rezultaty. Dla Ciebie najlepsze ćwiczenie to takie, które polubisz. Pamiętaj jednak, że takie ćwiczenie powinno być męczące dla oddechu i dla trenowanego mięśnia.

Odnośnie częstotliwości treningów, wcale nie jest powiedziane, że 7 razy w tygodniu będzie lepsze od 3 razy w tygodniu. Trenujesz tyle ile chcesz, jednak pamiętaj że regeneracja i odpoczynek po treningu jest równie ważna jak sam trening. Każde pobudzanie mięśnia do pracy, nie jest bez znaczenia dla redukcji tkanki tłuszczowej. Postaraj się jednak wygospodarować czas na minimum 3 treningi w tygodniu.

Za to czas spędzany na sali fitness, będzie uzależniony od intensywności wysiłku - przy większej intensywności zastosuj krótsze treningi (ok. 25min), spokojne sesje w stylu marsz/bieg (aerobowe) wykonuj dłużej (ok. 60-90min).

Ćwiczysz coraz więcej, dajesz z siebie wszystko, nie jesz, cały czas walczysz a efekty, które uzyskałaś są niewielkie? Zachowuj złoty środek w walce o zgrabne uda i pośladki, bo jeżeli idziesz na wojnę to będziesz potrzebować amunicji. Nie wykorzystuj już na starcie wszystkich środków do walki. Kolejne zmiany w swoim nowym, zdrowy stylu życia, wprowadzaj po kolei.


Ćwiczenia na uda i pośladki
Wskazówki:

  • Nie stosuj terapii głodowej. Jeśli nic nie jesz, to skąd chcesz mieć energię na funkcjonowanie, a tym bardziej na trening?! Nie zapominaj o racjonalnym odżywianiu się!Trenuj z umiarem. Mięśnie też potrzebują regeneracji!
  • Urozmaicaj ćwiczenia! Nie pozwól, aby nuda wdarła się do twojego planu treningowego, bo szybko się zniechęcisz.
  • Skorzystaj z porady specjalisty – trenera, dietetyka. Mądre odchudzanie, to odchudzanie pod okiem eksperta. Warto zacząć wyjazdem na Wczasy Odchudzające, gdzie otrzymasz opiekę i niezbędną wiedzę, jak rozpocząć walkę z nadprogramowymi kilogramami.
  • Daj sobie czas. Nie wszystko na raz! Najpierw nastaw się na ciężki trening, następnie na kontrolę lodówki!
  • Zmień styl życia. WALCZ Z TŁUSZCZEM i napawaj się radością, kiedy widzisz że przegrywa!


Oto kilka ćwiczeń wspomagających modelowania ud i pośladków:

NISKOINTENSYWNE

1. Unoszenie nóg stojąc
Unoszenie wyprostowanej nogi ze stopą zadartą podeszwowo (stopa flex).
Ustań na jednej nodze, złap równowagę (pomocne mogą być krzesło lub ściana), drugą nogę wyprostowaną w stawie kolanowym unoś i opuszczaj nie dotykając podłogi.
Postaraj się unieść nogę od wysokości kolana na którym stoisz do wysokości bioder.
Ruch powtarzaj do momentu w którym poczujesz pieczenie.
Na jedną i drugą nogę taka sama ilość powtórzeń.
Ćwiczenia wykonaj w 5-6 seriach.


2. Półprzysiady
Stań w lekkim rozkroku. Plecy trzymaj wyprostowane. Wzrok skieruj przed siebie.
Wykonaj półprzysiad poprzez zgięcie nóg w kolanach ramiona utrzymuj przed sobą.
W momencie wykonywania przysiadu, trzymaj plecy proste.
Wykonaj wydech w końcowej fazie przysiadu. Wykonując wdech wróć do pozycji wyjściowej poprzez wyprost nóg.
Wykonaj 5-6 serii po 15-30 powtórzeń.


3. Odwodzenie nóg
Połóż się na prawym boku, oprzyj prawe przedramię o podłogę. Stopy ułóż równolegle do podłogi.
Wypchnij biodra do przodu. Trzymaj nogi i tułów w jednej linii.
Wykonaj odwiedzenie prostej nogi w górę, podnosząc ją w kierunku sufitu.
Zrób wydech w końcowej fazie odwodzenia nogi.
Wykonaj 5-6 serii po 15-30 powtórzeń.


4. Unoszenie bioder w leżeniu na plecach
Połóż się na macie, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw płasko dociskając je do podłogi.
Zepnij jedynie pośladki i unieś biodra w górę, tak by całe ciało stworzyło jedną linię.
Nie unoś bioder zbyt wysoko, aby nie wyginać kręgosłupa.
Następnie opuść biodra i powtórz ten schemat 12-15 razy.

Na koniec zostaw biodra w górze i licząc do 15, wykonuj krótkie, pulsacyjne ruchy.
Wykonaj 5-6 serii.


Ćwiczenia na wewnętrzną część ud


WYSOKOINTENSYWNE

5. Wykroki
Wykonaj 20-24 wykroków. Wykrok to duży krok zrobiony do przodu – przednie kolano ugnij pod kątem 90 stopni (nie wychylaj się za linię kolana), tylne również ugięte prawie dotyka ziemi.
Wykonaj na przemian stronnie (lewa/prawa noga), w 5-6 seriach.


6. Zakroki
Zakroki odwrotnie do wykroków, wykonywane są w tył.
Wykonaj 20-24 zakroków, czyli wypadów do tyłu na przemian stronnie (lewa/prawa) noga, w 5-6 seriach.


7. Przysiad sumo
Zajmij pozycję stojącą, ustawiając stopy szerzej niż na szerokość barków, z palcami u stóp skierowanymi lekko na zewnątrz.
Wypychając biodra do tyłu, wykonaj przysiad, zachowując wypiętą klatkę piersiową i kolana nie wykraczające zbyt mocno za linię stóp.

Następnie podnieś się do pozycji stojącej.
Wykonaj 5-6 serii po 12-30 powtórzeń.


8. Unoszenie prostej nogi w klęku podpartym
Przejdź do pozycji klęku podpartego.
Wyprostuj jedną nogę, a stopę oprzyj o podłogę.
Napinając mocno pośladek, unieś nogę w górę.
Cała noga powinna być napięta. Palce stopy kieruj w stronę piszczeli.
Opuść nogę i powtórz ćwiczenie 12-15 razy. Następnie przytrzymaj nogę w górze i licząc do 15 wykonuj lekkie ruchy pulsacyjne. Po całej serii zmień nogę.
Podczas ćwiczenia pamiętaj o tym, aby utrzymywać proste plecy i napięty brzuch. Gdy unosisz nogę, staraj się jak najmniej wyginać plecy.

 

9. Ćwiczenia z małą piłką gimnastyczną
Leżąc na plecach ugnij nogi w kolanach pod kątem 90 stopni.
Umieść piłkę między kolanami, unieś biodra w górę tworząc jedną linię z nogami i tułowiem. Wytrzymaj od 15-30 sekund. Zgniatając jednocześnie piłkę ruchem pulsacyjnym.
Wróć do pozycji w leżeniu, powtarzaj w 5-6 seriach.

To tylko kilka przydatnych pomysłów na ćwiczenia na uda i pośladki. Pamiętaj o aktywnościach jak np. Nordic Walking oraz zajęciach grupowych takich jak Aqua fitness, Cross trening, TBC, Spinning czy Zumba.

Możesz również zdecydować się na pobyt w ośrodkach promujących bycie „fit”. Takie obiekty pomogą Tobie rozpocząć przygodę z odchudzaniem. Primavera Jastrzębia Góra organizuje najskuteczniejsze wczasy odchudzające nad morzem. Swoim gościom oferuje zbilansowaną, racjonalną dietę, dzień wypełniony aktywnością fizyczną oraz zabiegi upiększające-wyszczuplające.


Dieta w Primavera jest zbilansowana i smaczna

Przyjedź na Wczasy Odchudzające do Primavera Jastrzębia Góra a wreszcie osiągniesz sukces!
http://odchudzanie.primaveraspa.pl/PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl