Peelingi w gabinecie kosmetycznym - podstawa pielęgnacji skóry

Podstawą pielęgnacji skóry są peelingi (inaczej eksfoliacja). Nie tylko złuszczają naskórek ale także oczyszczają skórę z zanieczyszczeń: kurzu, resztek kremu, makijażu czy sebum
fit.pl
2011-02-07 00:00
Udostępnij
Peelingi w gabinecie kosmetycznym - podstawa pielęgnacji skóry
Intensywność zabiegu zależy od rodzaju złuszczania, preparatu i potrzeb danej cery. Zrogowaciałe komórki nadają skórze szary, ziemisty, nienaturalny wygląd, zapychają ujścia gruczołów łojowych, często przyczyniają się do powstawania zaskórników. Eksfoliacja jest niezbędnym zabiegiem pomagającym eliminować te problemy.

peeling1

Zapytaliśmy naszego eksperta – Monikę Rozbicką- Gross z gabinetu Estetyka w Warszawie o dokładny podział peelingów. Otóż:

Peelingi ogólnie dzielimy na:
• Mechaniczne np. mikrodermabrazja
• Fizyczne np. laserem
• Chemiczne np.”kwasy”

Peeling kawitacyjny

Jest to rodzaj mechanicznego złuszczania naskórka, z wykorzystaniem ultradźwięków. Zabieg wykonywany jest szpatułką, która przesuwa się po wilgotnej skórze twarzy. Polega na rozbijaniu martwych komórek naskórka, głównie warstwy rogowej. Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i bardzo delikatny, natomiast dokładnie oczyszcza skórę. Polecany dla osób z wrażliwą, trądzikową cerą.

Mikrodermabrazja

Jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Zaliczany do mechanicznego rodzaju ścierania naskórka. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy diamentowej lub kryształków korundu. Bezpieczny i bezbolesny, dający rewelacyjne efekty. Zabieg zmniejsza suchość skóry, przebarwienia, wygładza delikatne zmarszczki, wspomaga leczenie trądziku, łojotoku, rozjaśnia cerę. Serię (4-6 zab) najczęściej wykonuje się jesienią lub wczesna wiosną. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami (szczególnie latem).

Peelingi chemiczne zwane „kwasami”

Służą do leczenia wielu problemów kosmetycznych i dermatologicznych. Polegają na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka, który następnie ulega złuszczeniu lub rozpuszczeniu. Najczęściej tego typu eksfoliacja stosowana jest w leczeniu trądziku i blizn po trądzikowych, a także przebarwień. Jest mnóstwo substancji używanych do tego typu peelingów: alfa-hydroksy kwasy, kwas mlekowy, kwas salicylowy, migdałowy itd… Substancja stosowana do zabiegu, wybierana jest indywidualnie do potrzeb skóry i jej problemu.

Jak podkreśla Monika Rozbicka-Gross, peelingi kosmetyczne są bezbolesne, można je często powtarzać ( najczęściej wykonuje się je w serii od 4-10 zab), trwają krótko, i nie powodują przebarwień ani blizn.

Należy jednak pamiętać aby po zabiegach eksfoliacji unikać słońca , solarium, sauny i jacuzii. Nie zapomnijmy także o kremach z wysokimi filtrami.

www.wellness.fit.pl