Marzycie o nienagannej figurze i olimpijskim zdrowiu? Pakujcie kostium, czepek, ręcznik, okularki i pędźcie na basen. Pływanie uchodzi za najzdrowszy sport, który w dodatku fantastycznie spala tłuszcz i ujędrnia sylwetkę. Ponadto genialnie relaksuje i łagodzi napięcie, tym samym redukując stres.
2016-11-16 00:00
Udostępnij
Warto pływać!

1 Pływanie - wspiera kręgosłup

Pływanie nie tylko odciąża kręgosłup, ale jednocześnie wzmacnia mięśnie grzbietu, które go podtrzymują. Woda skutecznie amortyzuje ruchy, a dzięki temu, że stawia łagodny opór, możemy bez narażania się na kontuzję, ćwiczyć mięśnie. Właśnie tę formę aktywności szczególnie zalecają lekarze jako element rehabilitacji – przebywanie w wodzie pozwala zdecydowanie zmniejszyć nasze dolegliwości bez jednoczesnego niepotrzebnego obciążania organizmu. O pływaniu powinny pamiętać zwłaszcza osoby, które prowadzą siedzący tryb życia.     

 

2 Pływanie - przyspiesza metabolizm

W czasie pływania, pokonując opór wody, wzmacniasz oraz budujesz masę mięśniową. To zaś sprawia, że Twój metabolizm znacznie przyspiesza, a kalorie spalasz nie tylko podczas treningu, ale jeszcze długo po nim. 

 

3 Pływanie - spala tłuszcz

Ćwiczenia w wodzie to największy sprzymierzeniec w walce z niechcianym tłuszczykiem. Opór wody jest większy niż powietrza, dlatego każdy ruch w niej wykonywany wymaga znacznie większego wysiłku niż ten sam wykonany na zewnątrz. Podczas godzinnego treningu możesz spalić nawet 600 – 800 kcal.

 

4 Pływanie - redukuje „skórkę pomarańczową”

Podczas pływania woda działa jak masaż, który poprawia ukrwienie skóry oraz sprawia, że staje się jędrna i elastyczna. Pływaj regularnie 3 razy w tygodniu, a cellulit zacznie znikać w mgnieniu oka!

                        

5 Pływanie - nie nadwyręża portfela

Kostium, czepek, okularki i ręcznik to podstawowe akcesoria, których potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z pływaniem oraz walkę o zdrowie i figurę. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz na przykład w sklepach Decathlon lub na www.decathlon.pl.

 

6 Pływanie - poprawia samopoczucie  

Podobno pływacy są najbardziej zrelaksowanymi sportowcami. Woda wspaniale wpływa nie tylko na ciało, ale i na umysł. Pływając, uspokajamy się, zapominając o troskach dnia codziennego. Ciało, choć wykonuje wysiłek, jednocześnie się odpręża.