fit.pl mobile logo

Zaopiekuj się swoim ciałem po zimie

Poznaj 5 codziennych rytuałów, dzięki którym nabierzesz nowej energii i pobudzisz swoje ciało do działania.

1. Wpraw ciało w ruch

Chociaż pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, postaraj się znaleźć czas na odrobinę ruchu w ciągu dnia. Nie musisz kupować karnetu na siłownię, aby zadbać o lepszą kondycję swojego ciała. Zamiast tego postaw na aktywności, które sprawiają Ci przyjemność i poprawiają samopoczucie. Dobrym pomysłem będzie joga lub stretching, czyli ćwiczenia relaksujące i rozciągające. Tego typu aktywności możesz wykonywać w domu, czy nawet podczas pracy, dzięki czemu nie musisz przeorganizowywać swojego dnia. Dodatkowa aktywność fizyczna pomoże Ci wzmocnić ciało po zimie i doda energii do działania.

2. Przyjmuj witaminę D3

Witamina D3 wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a szczególnie na układ immunologiczny. Jej naturalnym źródłem jest słońce, którego zimą nam brakuje. Dlatego tak ważne jest, aby w tym okresie zadbać o dostarczanie witaminy D3 za pomocą suplementacji. Codzienne przyjmowanie witaminy D3 nie tylko korzystnie wpłynie na Twój układ odpornościowy, ale także poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci. Na rynku znajdziesz wiele suplementów z witaminą D3, ale zdaniem specjalistów najlepiej przyjmować ją w postaci leku.

3. Postaw na dermokosmetyki

Niska temperatura, silny wiatr i brak słońca niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry zimą. Niezbędna jest wtedy pielęgnacja, która pozwoli nam przywrócić jej zdrowy wygląd. Postaw na dermokosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym i leczniczym, dzięki czemu Twoja skóra szybko nabierze blasku. Zadbaj, aby w Twojej łazience nie zabrakło podstawowych dermokosmetyków, które nawilżają, a jednocześnie regenerują zmęczoną zimą skórę. Jeśli już teraz zadbasz o odpowiednią pielęgnację ciała, Twoja skóra odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem na wiosnę.

4. Pij więcej wody

Woda to kluczowy składnik w pielęgnacji ciała. Niestety często o nim zapominamy. Prawidłowe nawodnienie organizmu zapewnia dobre samopoczucie, korzystnie wpływając na cały organizm. W okresie zimowym, ze względu na niską temperaturę, trudniej nam utrzymać nawyk picia większych ilości wody. Warto jednak korzystać z różnych sposobów zmotywowania się do picia wymaganych 2,5 litra wody każdego dnia, by wiosnę powitać promienną skórą, pięknymi włosami i z przyjemnością założyć lekką sukienkę.

5. Nastrój się pozytywnie

Przygotowując się do wiosny, nie zapominaj o pozytywnym nastawieniu do swojego ciała. Pamiętaj, że "ciałodbanie” nie powinno być obowiązkiem, tylko prawdziwą przyjemnością. Jeśli trudno Ci zadbać o swoje ciało, możesz się tego nauczyć. Dobre nawyki najłatwiej wypracować mając wsparcie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji do zadbania o swoje ciało i chcesz znaleźć nowe sposoby na okazanie mu miłości, możesz dołączyć do społeczności i wziąć udział w wyzwaniu.

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje zainspirują Cię w dbaniu o swoje ciało i pozwolą przygotować się na nadchodzącą wiosnę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl