Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie

Szczupła sylwetka, świetna kondycja skóry, włosów i paznokci, zdrowy duch w zdrowym ciele oraz pozytywne samopoczucie. To marzenia większości z nas, które mają wpływ na dobrostan zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Warto przekuwać te marzenia w cele, które można osiągnąć, stosując się do kilku sprawdzonych zasad.
Aleksandra Załęska
2024-04-29 14:06
Udostępnij
Zdrowe nawyki, które korzystnie wpływają na samopoczucie

Woda odgrywa niezwykle istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, a mimo to często o niej zapominamy. Spożycie wody powinno wynosić od 1,5 do 2 litrów dziennie, a w przypadku zwiększonego wysiłku fizycznego lub wysokiej temperatury otoczenia, nawet więcej. Picie odpowiedniej ilości wody sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki, a nawet pomaga w zrzuceniu wagi. Zapobiega także bólom głowy i przemęczeniu. Wodę należy pić regularnie, małymi łykami, nawet kiedy nie odczuwamy pragnienia. Dobrym nawykiem jest trzymanie butelki wody w zasięgu wzroku, aby przypominała o konieczności nawodnienia organizmu.

Prosta sylwetka to nie tylko prezent dla naszego kręgosłupa, lecz również dla samopoczucia. Badania wykazały, że osoby o wyprostowanej postawie czują się pewniej siebie i bardziej zadowolone. To zrozumiałe, gdyż łatwo zauważyć, że gdy jesteśmy zgarbieni i skuleni, trudniej jest nam doświadczać pozytywnych emocji. Prosta postawa ciała wspomaga także koncentrację i dodaje energii.

Nasz organizm często reaguje na niedobory witamin i innych niezbędnych związków poprzez złe samopoczucie. Prawidłowo dobrana suplementacja dostarcza organizmowi niezbędnych składników o wysokiej biodostępności, wspierając w szczególności układ odpornościowy. EstroVita to w 100% naturalny, a zarazem bezpieczny, wysoce skoncentrowany i dobrze wchłaniany preparat zawierający kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. Wyróżnia go doskonała proporcja oraz czystość kwasów tłuszczowych omega w postaci estrów etylowych, pochodzących z unikalnej kompozycji co najmniej czterech olejów roślinnych – mówi dr n. med. Edyta Blus, starsza specjalistka ds. badań i rozwoju w firmie onesano, producencie naturalnych suplementów diety.

Zdrowe wieczory – pod tym hasłem kryją się wszystkie czynności, które pomogą nam wyciszyć się na koniec dnia. Często załatwiamy sprawy aż do ostatniego momentu przed pójściem spać. To nie jest zdrowa tendencja i nie sprzyja wysypianiu się. Postarajmy się więc przeznaczyć choć godzinę przed snem na relaks, unikając korzystania z telefonu i laptopa. Bliskie źródło ostrego światła pobudza nas i utrudnia zasypianie.

Jak ważne jest prawidłowe odżywianie, nie trzeba nikogo przekonywać. Zachowując formę pięciu mniejszych posiłków w ciągu dnia, dostarczamy organizmowi energii na cały dzień. Taki tryb sprzyja także utrzymaniu szczupłej sylwetki oraz niweluje uczucie głodu, które często pojawia się po spożyciu obfitych posiłków.