fit.pl mobile logo

Wyroluj cellulit

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu? Z jakiej przyczyny ten problem dotyczy właśnie ciebie? Jak radzą sobie z nim gwiazdy? Oto wszystko, co chciałaś wiedzieć o „skórce pomarańczowej”, ale bałaś się zapytać! 


Dlaczego mam cellulit – skąd się bierze?

Czynniki genetyczne, alkohol, papierosy, nieodpowiednia dieta (bogata w produkty przetworzone, tłuste, słodycze), brak aktywności fizycznej, wreszcie – zmiany hormonalne związane z progesteronem i estradiolem (warto kontrolować ich poziom!). To czynniki, które sprzyjają rozrostowi komórek tłuszczowych i ich degeneracji. Częstym powodem są również „nieprawidłowe” komórki tłuszczowe, które zaczynają uciskać sąsiadujące naczynia krwionośne i limfatyczne. To powoduje zaburzenia w usuwaniu zbędnych substancji powstających w trakcie przemiany materii. W efekcie w tkance pojawiają się charakterystyczne, niesymetryczne zgrubienia, nazywane ,,skórką pomarańczową”.

- Cellulit pojawia się zwykle na biodrach, brzuchu, pośladkach. Według różnych badań dotyczy nawet 80-90% kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych. Powodami są najczęściej niezdrowy tryb życia i czynniki genetyczne – mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu?

Mężczyźni również mają cellulit, jednak zdecydowanie rzadziej. Powodem są różnice anatomiczne w budowie włókien kolagenu i elastyny, które ,,trzymają w ryzach” komórki tłuszczowe.
- U mężczyzn mają budowę siatkową, dzięki temu są mocno podtrzymywane. U kobiet większość tych włókien przebiega równolegle. To sprawia, że są bardziej rozciągliwe, a przez to przemieszczają się, deformują i sprzyjają powstawaniu zgrubień pod skórą - mówi Magdalena Nawrocka, fizjoterapeuta w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Czy dieta ma znaczenie w walce z cellulitem?

Odpowiednia dieta to cenny sojusznik w walce z cellulitem. Warto sięgać po warzywa i owoce, które zawierają antyoksydanty, minerały i błonnik, na przykład pomarańcze, czerwoną paprykę, pomidory, szpinak, dynię czy marchew. Najważniejsze to wyeliminować z diety sól (zatrzymuje wodę w organizmie). Należy unikać wysoko przetworzonego jedzenia, alkoholu i słodzonych napojów, a czerwone mięso zastąpić rybami. Ważne jest również picie dużych ilości płynów – nawet 2-3 litrów wody mineralnej dziennie. To istotne, ponieważ woda pomaga organizmowi pozbywać się nadmiaru tłuszczu. Z kolei złe nawodnienie powoduje zaburzenia wymiany płynów, w tym magazynowanie wody sprzyjające powstawaniu „skórki pomarańczowej”.

Czy krem zredukuje cellulit?

Kremy antycellulitowe zawierają składniki wspomagające regenerację skóry oraz pobudzające procesy metaboliczne. Są to między innymi kofeina, wyciągi z bluszczu, mentol, retinol, teofilina.

- Jeżeli liczymy, że stosowanie samego kosmetyku zlikwiduje pomarańczową skórkę, możemy się rozczarować. Dobra wiadomość jest taka, że podczas nakładania kremu masujemy ciało, a więc pobudzamy krążenie i drenaż limfatyczny, a przez to zmniejszamy prawdopodobieństwo powstania zdegenerowanych komórek tłuszczowych -mówi Magdalena Nawrocka.

Podobny efekt przyniesie trening – warto postawić na aktywności, które aktywizują dolne partie ciała – bieganie, jazdę na rowerze, Nordic Walking, a nawet spacery. 3-4 razy w tygodniu na dobry początek w zupełności wystarczą.

Jak gwiazdy radzą sobie z cellulitem?

Cellulit nie oszczędza nikogo, nawet gwiazd, które chętnie sięgają po nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Co ciekawe to technologie dostępne dla każdej kobiety. Te najskuteczniejsze działają lipolitycznie, czyli rozbijają zdegenerowane komórki tłuszczowe i poprawiaj napięcie skóry – regenerują włókna kolagenu i elastyny.

- Na przykład Kim Kardashian w jednym z odcinków swojego telewizyjnego programu poddała się zabiegowi Vela Shape. Kuracja pozwoliła jej zredukować obwód ciała, a także poprawić napięcie i strukturę skóry – mówi Kamila Adryjanek. – Dla lepszych rezultatów zabieg poprzedzamy podaniem preparatu Alidya, który hamuje rozwój komórek tłuszczowych – dodaje.

Nowością w walce z cellulitem jest też Thermi Tight. Metoda właśnie wkroczyła do Polski. Specjalna głowica urządzenia (kaniula wprowadzana pod skórę) trwale rozbija komórki tłuszczowe, a emitowana przez nią radiofrekwencja dodatkowo nasila produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i precyzyjny. Co ważne efekty pojawiają się od razu, a z czasem narastają.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl