fit.pl mobile logo

Atopowe zapalenie skóry? To już nie wyrok!

Rozpoznawane coraz częściej, już u niemowląt, przysparzające wiele bólu zarówno dzieciom jak i dorosłym – atopowe zapalenie skóry. To przewlekła choroba, która atakuje podstępnie, szybko się rozwija i dostarcza choremu mnóstwa przykrych doświadczeń – zarówno dolegliwości fizycznych, jak też psychologicznych, w postaci obniżonego poczucia własnej atrakcyjności oraz trudności w kontaktach społecznych. Jeszcze kilka lat temu osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry stawały się gronem wykluczonym społecznie. Dzisiaj atopowe zapalenie skóry u dorosłych, jak też u dzieci to już nie wyrok. To wyzwanie, któremu można podołać! Kopiuj do schowka czysty tekst

Atopowe zapalenie skóry – z czym to się je?
AZS rozpoczyna się zazwyczaj we wczesnym dzieciństwie, najczęściej w postaci marszu alergicznego już u niemowląt do 6 miesiąca życia. Zdarza się jednak, że atak choroby pojawia się dopiero w życiu dorosłym. Objawy atopowego zapalenia skóry są na tyle charakterystyczne, że nie da się ich pomylić z żadną inną chorobą. Osoba dotknięta tym schorzeniem cierpi na silny świąd, zmiany wypryskowe na skórze oraz jej nadmierne przesuszenie wraz z łuszczeniem się. Pojawiają się częste lichenifikacje czyli pogrubienia skórne. W miejscach, gdzie stan zapalny utrzymuje się przez dłuższy czas skóra się poletkuje. Na powierzchni naskórka nadmiernie kolonizuje się gronkowiec złocisty, którego obecność zwiększa częstotliwość i nasila infekcje towarzyszące chorobie. Objawy doprowadzają pacjentów do silnego dyskomfortu, bólu i pieczenia skóry.

Skąd bierze się choroba? Dlaczego atakuje akurat te osoby a nie inne? Na te pytania medycyna wciąż poszukuje odpowiedzi, jednakże pozostaje na etapie domysłów i hipotez. W rozwoju atopowego zapalenia skóry podkreśla się rolę zaburzeń funkcji układu immunologicznego, nieprawidłowości w funkcjonowaniu bariery naskórkowej oraz dziedziczenia. Nieubłagana genetyka nie pozostawia na chorych suchej nitki – jeśli atopowe zapalenie skóry dotknęło oboje dorosłych z rodziny, ryzyko wystąpienia choroby u dziecka sięga nawet 75%.

Kiedy dochodzi do wywołania objawów? Przede wszystkim pod wpływem alergenów wziewnych, pokarmowych czy chemicznych. W zależności od nasilenia choroby czynnikiem wywołującym objawy atopowego zapalenia skóry u dorosłych będą silne alergeny, jak mocne detergenty, kakao, orzechy czy miód, albo również codzienne substancje pokarmowe lub wziewne, zawarte w domowym powietrzu. Nasilenie objawów zwiększa się wraz z wahaniem temperatur, suchością powietrza oraz przegrzewaniem skóry.
Jak sobie radzić?
Leczenie atopowego zapalenia skóry polega na wprowadzeniu i utrzymaniu w organizmie odpowiednich proporcji kwasów omega oraz eliminacji czynników uczulających. Dodatkowo zadaniem ciągłym podczas przebiegu choroby jest naprawianie uszkadzającego się naskórka – poprzez stosowanie maści Bepathnem na atopowe zapalenie skóry, kremów, produktów natłuszczających oraz sterydów. Czasami stosuje się również leczenie metodą fototerapii – naświetlania promieniami UVA i UVB.  Postępowanie domowe opiera się również o łagodzenie stanu zapalnego i dyskomfortu bólowego, unikanie tarcia, drapania i podrażniania skóry.
Skuteczna pomoc
Kiedy wyszukujesz coraz więcej produktów, których skuteczność okazuje się być mizerna, a Twój portfel ubożeje coraz mocniej, zaczyna dopadać zwątpienie. Rynek medyczny i farmaceutyczny proponuje dziesiątki, jeśli nie setki produktów mających na celu skuteczną pomoc przy atopowym zapaleniu skóry. Coraz częściej słyszysz, że „ta maść jest niezawodna na atopowe zapalenie skóry”, „ten krem Cię nie zawiedzie” oraz wiele innych sloganów. Rozczarowanie jest tym większe, im więcej pozytywnych opinii usłyszysz wcześniej od innych osób oraz wprost proporcjonalne do ceny produktu.

Zanim sięgniesz po kolejne niesprawdzone produkty i przysporzysz sobie kolejnych powodów do irytacji przeczytaj artukuł o skutecznej pomocy dla skóry atopowej i wypróbuj Bephanthen Sensderm. Dlaczego właśnie ten produkt? W odróżnieniu od swoich rynkowych konkurentów cechuje się wielokierunkowym działaniem – likwiduje świąd, niweluje zaczerwienienie skóry oraz przywraca naskórkowi naturalny wygląd i skład biochemiczny. Wyróżnia go fakt, iż zawiera lipidy w strukturze lamelarnej, imitujące naturalne lipidy naskórka, odbudowujące uszkodzoną skórę. Dodatkowo nasycony został prowitaminą B5 i naturalnymi tłuszczami pielęgnacyjnymi. To jedyny krem na atopowe zapalenie skóry, który pozbawiony jest całkowicie (a to już wyjątkowe na naszym rynku!) substancji konserwujących, zapachowych i barwników, dzięki czemu nie ma właściwości drażniących, nie uczula i nie nasila objawów.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl