fit.pl mobile logo

Co zrobić, gdy w aptece zabranie naszego leku?

Leki to codzienność wielu osób. Osoby starsze, przewlekłe chore muszę regularnie stosować przepisane przez lekarza leki, czasami jeden dzień bez tabletki może spowodować poważne pogorszenie zdrowia. Co jednak zrobić, gdy mimo posiadania recepty nie można kupić leku? Czasami okazuje się, że pobliska apteka nie posiada niezbędne leku, a w domu nie ma już żadnego zapasu.

Gdzie znaleźć potrzebny lek?

Oczywiście poszukiwania zawsze zaczyna się od pobliskiej apteki, potem sprawdzane są kolejne aptece w mieście. Jeżeli lek nie jest nigdzie dostępny, a jest niezbędny, warto wspomóc się internetem i sprawdzić popularne wyszukiwarki, dzięki którym można dowiedzieć się, która apteka posiada poszukiwane lekarstwo. Można też sprawdzić apteki internetowe, na pewno któraś będzie w posiadaniu, tego, czego szukamy. Warto zajrzeć na stronę e-recepta.pl, zamówić potrzebny lek i wybrać aptekę, w której najłatwiej będzie go odebrać. Leki można również zamówić w aptekach, które mają punkty stacjonarne i internetowe. Zamawiając lek do apteki stacjonarnej, unika się kosztów dostawy. Jeżeli potrzebny preparat jest bez recepty, można zamówić go kurierem, odebrać w paczkomacie, ale wtedy najczęściej dochodzą koszty dostawy.

Platformy internetowe

Platformy agregujące apteki internetowe pozwalają sprawdzić, gdzie najbliżej można kupić potrzebny lek. Aby mieć pewność, że lek będzie czekał w wybranej aptece, należy wykonać kilka czynności, tzn.

  • podać swoją lokalizacje, aby wyszukiwarka mogła znaleźć najbliższe apteki
  • wpisać nazwę leku i sprawdzić, w której aptece jest dostępny
  • zarezerwować go
  • poczekać na potwierdzanie rezerwacji, które przyjdzie w formie sms i e-maila
  • jechać do apteki i odebrać zarezerwowane

Platforma działa szybko, pozwala zaoszczędzić czas, uniknąć stresu i nerwowego biegania po każdej aptece. Pozwala również sprawdzić cenę leku. Dzięki niej można znaleźć różnego rodzaju leki, które dostępne są na lub bez recepty. Wyszukiwarka ma w swojej bazie ponad połowę aptek działających na terenie Polski. Serwis jest łatwy w obsłudze, każdy poradzi sobie z jego obsługą. Serwis działa przez całą dobę, rezerwacji można dokonać w każdym momencie. Baza leków jest na bieżąco aktualizowana, można z niej korzystać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Gdziepolek.pl - kolejny sposób na znalezienie leku

Gdziepolek.pl to platforma, za pomocą której można dowiedzieć się, w której najbliższej aptece jest poszukiwany preparat. Strona posiada również aplikację mobilną, można z niej korzystać przez całą dobę. Działa na podobnej zasadzie jak pierwsza omawiana platforma. Należy wpisać nazwę leku, a następnie go zarezerwować. Potwierdzenie przyjdzie na podany adres mailowy. Warto pamiętać, żeby nie czekać z odbiorem, bo rezerwacja jest ważna do końca następnego dnia roboczego. Portal umożliwia również kontakt z farmaceutą, można skonsultować się i dowiedzieć o dawkowaniu leków, skutkach ubocznych czy tańszych zamiennikach.

Czasami zdarza się, że potrzebny lek nie jest dostępny w pobliskiej aptece, ale w takim wypadku nie warto wpadać w panikę. Jest wiele sposobów, dzięki którym można go odnaleźć i zakupić. Czasami będzie dostępny jeszcze tego samego dnia, czasami trzeba będzie poczekać na jego dostawę 1-2 dni, ale na pewno będzie dostarczony. Leki najlepiej zamawiać wcześniej, aby w razie opóźnienia, uniknąć stresu i nie martwić się ich brakiem.

fot. unsplash.com 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl