fit.pl mobile logo

Często popełniane błędy podczas noszenia maseczek ochronnych - jak temu zapobiegać?

Od wielu już miesięcy koniecznością stało się zasłanianie ust i nosa, będąc poza domem. Obecnie można stosować w tym celu wyłącznie maseczki ochronne – za ich brak na twarzy w przestrzeni publicznej grozi kara w postaci mandatu. Prawidłowo noszone maseczki zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i nawet życia. Zakrywanie nosa i ust jest konieczne do tego, aby uchronić przed zakażeniem zarówno siebie, jak i innych. Okazuje się, że można być nieświadomym nosicielem koronawirusa, przechodzić chorobę Covid-19 bezobjawowo. Noszenie maseczki wiąże się z dyskomfortem, ale stosowanie się do obostrzeń stało się odgórnie narzuconym wymogiem dotyczącym każdego

Niestety nadal popełniane są wielorakie błędy – notoryczne dotykanie założonej maseczki, poprawianie jej czy spuszczanie. Nie można wtedy mówić o skutecznej ochronie przed zakażeniem, dlatego czas najwyższy uświadomić sobie to, jak poprawnie używać maseczek ochronnych i czego należy się wystrzegać.

Nieprawidłowe używanie maseczek ochronnych zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru maseczek ochronnych, gdyż dostępnych jest wiele ich rodzajów. W przypadku tych jednorazowych powinno się wymieniać je już co kilkadziesiąt minut, gdyż po pół godziny tracą swoje pierwotne właściwości. Zużyta maseczka powinna trafić do zamkniętego kosza na śmieci, gdyż stanowi potencjalne zagrożenie, na jej powierzchni mogą znajdować się chorobotwórcze drobnoustroje. Innym rozwiązaniem są maseczki wielorazowe, czyli wielokrotnego użytku – bawełniane, półmaski filtrujące medyczne lub antysmogowe. W sprzedaży dostępne są też trzywarstwowe maski medyczne Inventi Mask, które zostały wzbogacone o powłokę nasączoną substancją czynną o działaniu odkażającym i dezynfekującym. Zaletą tych masek jest to, że niszczą bakterie i wirusy, dzięki czemu ich powierzchnia pozostaje wolna od zarazków i to przez aż dwie doby. Zwykłe maseczki nie mogą być dotykane, wielokrotnie zdejmowane i zakładane, bo znajdują się na nich patogeny. Z każdą kolejną godziną jest ich coraz więcej, dlatego muszą być regularnie zamieniane na nowe – w przypadku masek chirurgicznych należy robić to co dwadzieścia minut, a w przy tych bawełnianych co dwie godziny. Założona maseczka Inventi Mask może być dotykana bez obawy o przeniesienie jakichkolwiek zarazków.

obraz_1_4

W przypadku maseczek wielokrotnego użytku, wykonanych z bawełny, konieczne jest wypranie jej w pralce – najlepiej w trybie godzinnym 90 stopni Celsjusza. Już po powrocie do domu powinno się ją od razu przeprać. Wystarczy włożyć ją do miski, po czym zalać wrzątkiem, po przestygnięciu wody wyprać przy użyciu mydła antybakteryjnego. Można też przeprasować ją po wyschnięciu żelazkiem ustawionym na najwyższą temperaturę. Bardzo ważne jest to, aby nie dotykać maseczki po jej założeniu, nie poprawiać ani nie spuszczać. Musi ona dobre przylegać do twarzy, zakrywać nosa i usta. Pomiędzy maseczką a twarzą nie może być żadnych szczelin, przez które mogłyby przedostawać się drobnoustroje. Należy zdjąć ją dopiero po przyjściu do domu, zawsze za gumki lub sznurki, nie z przodu, gdzie znajdują się zarazki. Zarówno przed nałożeniem maseczki, jak i po jej zdjęciu, trzeba umyć i zdezynfekować ręce.

Sprawdź jak poprawnie nosić maseczki: https://inventimask.com/maseczki-ochronne-jak-nosic-prawidlowo-i-jak-o-nie-dbac/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl