fit.pl mobile logo

Dlaczego szczoteczka elektryczna?

Gwarancją pięknego uśmiechu są zdrowe zęby. O higienę zębów należy dbać rano i wieczorem. Oprócz dokładnego szczotkowania zębów należy również je nitkować, oczyszczać język i płukać jamę ustną. Pierwszym krokiem do odpowiedniej higieny jamy ustnej jest dobór odpowiedniej szczoteczka do zębów. Do wyboru mamy szczoteczki tradycyjne oraz elektryczne: oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe.

Wiele osób jednak wie, że za pomocą tradycyjnej szczoteczki do zębów nie jesteśmy w stanie usunąć sporej części zanieczyszczeń z przestrzeni zębowych. W konsekwencji narażamy się na spore ryzyko rozwoju próchnicy, kamienia nazębnego, paradontozy oraz wielu innych schorzeń. W związku z tym warto pomyśleć nad zakupem szczoteczki elektrycznej.

Aktualnie szczoteczki elektryczne to urządzenia, które ułatwiają i udoskonalają codzienną pielęgnację jamy ustnej oraz korygują złe nawyki. Ponadto sprawiają, że mycie zębów jest bardziej przyjemne i komfortowe. Obecnie szczoteczki elektryczne są idealne dla każdego. Posiadają one więcej zalet niż standardowa szczoteczka do zębów. Poniżej opiszę w skrócie, w czym lepsza jest szczoteczka elektryczna od zwykłej.

 • Mycie zębów jest krótsze niż w przypadku szczoteczek tradycyjnych;
 • Nowoczesna szczoteczka elektryczna wykonuje o wiele więcej ruchów w ciągu minuty niż ludzka ręka, dzięki czemu dokładniej czyści zęby;
 • Nowoczesny produkt usuwa płytkę nazębną dokładniej niż tradycyjne szczoteczki (z przestrzeni międzyzębowych i kieszonek dziąsłowych);
 • Szczoteczka elektryczna masuje dziąsła i ma korzystny wpływ na przyzębie;
 • Niektóre szczoteczki elektryczne mają wbudowane zegary, które pomagają określić czas czyszczenia zębów – jest to pomocne zwłaszcza dla dzieci;
 • Niektóre zaawansowane szczoteczki elektryczne posiadają uchwyty pozwalające wieszać je na ścianie. Jak i również mają wbudowany podgląd stanu baterii, który wskazuje, kiedy należy podłączyć urządzenie do prądu, aby je naładować;
 • Użycie szczoteczki elektrycznej nie wymaga zręczności manualnej, co jest ważne w przypadku osób niepełnosprawnych;
 • Szczoteczka elektryczna posiada wymienne końcówki.

3 świetne szczoteczki

Popularne szczoteczki elektryczne do zębów wyposażone są w zaawansowaną technologię, dlatego dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo proste. Szczoteczki elektryczne wyposażone są w wiele funkcji, które poprawiają nawyki w szczotkowaniu zębów. Wiele nowoczesnych szczoteczek posiada 3 tryby szczotkowania, czujniki nacisku, timery, kompatybilność końcówek szczoteczek oraz wskaźniki przypominające o wymianie końcówki szczoteczki.

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej warto pamiętać o kilku zasadach – producenci oferują, wiele modeli, których cena waha się od kilku do kilkuset złotych. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na: rozmiar szczoteczki elektrycznej, twardość włosia, na częstotliwość ruchów główki oraz na dodatkowe funkcje.

W miarę przystępną cenowo szczoteczką jest BRAUN Oral-B Vitality. Szczoteczki te są idealne dla osób, które chcą zastosować szczoteczkę elektryczną po raz pierwszy. Oral-B Vitality oferuje lepsze czyszczenie i usuwanie płytki nazębnej. Końcówka szczoteczki dostosowuje się do kształtu każdego zęba, aby usunąć płytkę nazębną i przebarwienia.

Szczoteczki elektryczne są idealne również dla osób, które chcą wypróbować szczoteczkę z dodatkowymi funkcjami. Jedną z nich jest Szczoteczka elektryczna BRAUN Oral-B PRO 2500 Black. Szczoteczka ta zapewnia najwyższą, jakość szczotkowania zębów i pielęgnację dziąseł. Mechanizm szczoteczki generuje 40.000 ruchów pulsacyjnych na minutę oraz 8.800 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, które dokładnie usuwają płytkę nazębną oraz uporczywe przebarwienia z miejsc trudno dostępnych w jamie ustnej. Szczoteczka posiada również wiele dodatkowych funkcji, które przyczyniają się do prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Używając szczoteczki Oral-B PRO 2500 Black masz świadomość tego, że zęby będą czyste, bielsze i zdrowsze

Najbardziej jednak zaawansowaną szczoteczką elektryczną jest — BRAUN ORAL-B GENIUS 10000N BLACK. Szczoteczka elektryczna zapewnia wielowymiarowe oczyszczanie całej jamy ustnej i pielęgnację dziąseł. Produkt ten jeszcze dokładniej czyści zęby sprawiając, iż czyszczona powierzchnia staje się niezwykle gładka i pozbawiona przebarwień. Szczoteczka elektryczna usuwa do 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne. Dzięki zastosowanym funkcjom wykrywania położenia czy kontroli nacisku szczoteczka Oral-B GENIUS 10000N pozwala cieszyć się skuteczną pielęgnacją i ochroną zębów oraz dziąseł.

To, co wyróżnia model od innych szczoteczek to specjalna aplikacja, którą można zainstalować na telefonie. Aplikacja pozwala monitorować efektywność procesu szczotkowania i dopasować intensywność pracy szczoteczki do potrzeb Użytkownika.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl