fit.pl mobile logo

Jakie colostrum wybrać? Jakość ma znaczenie

W ostatnim czasie zainteresowanie siarą bydlęcą rośnie. Ma to związek z potwierdzonym naukowo związkiem między suplementowaniem colostrum bovinum, a lepszą pracą układu immunologicznego. Na rynku pojawiają się coraz to nowi producenci wykorzystujący colostrum w swoich produktach - zarówno w suplementach diety w formie tabletek, kapsułek lub zawiesin, jak i w kremach do twarzy i ciała czy kosmetykach do włosów. W związku z różnorodnością preparatów dostępnych na rynku i szerokim wyborem marek, zakup najskuteczniejszej postaci colostrum może okazać się trudny. W związku z tym warto mieć świadomość specyfiki substancji, jaką jest colostrum, aby móc dokonać właściwego wyboru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktów z colostrum?

Warto mieć świadomość, że rynek suplementów znacząco różni się od rynku wyrobów farmaceutycznych. Jakość wszelkich farmaceutyków znajduje się pod ścisłą kontrolą - ich producenci są nadzorowani i muszą dbać o spełnianie wszelkich wewnętrznych standardów. Co to oznacza? Produkty o statusie farmaceutyków są tymi, których składom oraz działaniu możemy zaufać w 100%. Przy wyborze suplementów powinniśmy natomiast wykazać się podstawową wiedzą na ich temat i ostrożnością.

Colostrum jest substancją dokładnie przebadaną, świetnie opisaną, a jego skuteczność została potwierdzona klinicznie. Producenci suplementów diety czy innych preparatów z colostrum bovinum w składzie nie są zobligowani do przestrzegania ściśle określonych wytycznych związanych z pobieraniem i przetwarzaniem siary. Jednak to, kiedy colostrum zostanie pozyskane oraz to, jakiej obróbce zostanie ono w dalszej kolejności poddane, będzie miało kluczowe znaczenie dla jakości i skuteczności ostatecznego produktu.

Sposób pobrania siary

W związku z tym, że skład siary zmienia się w niezwykle szybkim tempie, stopniowo przekształcając się w mleko, jest niezwykle istotnym, by pobrać ją jak najwcześniej. Przyjmuje się, że najcenniejszy skład ma colostrum pobrane do 48 godzin po porodzie. Najbogatsze w składniki jest colostrum z pierwszego udoju, czyli 1-2 godzin po porodzie (colostrum 2h). Przed zakupem produktu z colostrum warto również zwrócić uwagę na sposób traktowania zwierząt przez producenta. Siara to pokarm absolutnie niezbędny dla przetrwania cieląt, a także prawidłowego rozwoju i funkcjonowania ich układu immunologicznego. Dlatego też każda firma zajmująca się sprzedażą suplementów z colostrum powinna zapewnić klientów, że pozyskany od bydła pokarm pochodzi z nadwyżki, której młode nie byłyby w stanie zjeść.

Jakość i czystość siary

Warto zapoznać się z profilem oraz filozofią firmy oferującej suplementy czy kosmetyki z colostrum bovinum, by mieć pewność, że siara wykorzystywana do ich tworzenia pochodzi od całkowicie zdrowych, właściwie żywionych oraz chowanych w humanitarnych warunkach krów. Ważne również, aby pobieranie siary było zabiegiem wykonywanym przez wykwalifikowany personel, w sterylnych warunkach i przy pomocy odpowiedniego sprzętu.

Przetwarzanie colostrum

Najcenniejsze właściwości ma siara całkowicie naturalna i wolna od zanieczyszczeń biologicznych. Colostrum pobrane przy zachowaniu najwyższych standardów technologicznych i w sterylnych warunkach nie musi być filtrowane. To ważne, ponieważ proces ten pozbawia siarę składników o niezwykle dobroczynnym dla człowieka działaniu.

Colostrum może zachować cenne składniki i naturalne właściwości, jeśli zostanie przetworzone do postaci suplementu w odpowiedni sposób. Pewne przetworzenie jest najzwyczajniej niezbędne dla uzyskania trwałości produktu. W tym celu najbardziej staranni producenci stosują bardzo nowoczesną metodę suszenia colostrum w niskich temperaturach zwaną liofilizacją. Dehydratyzowany produkt może zostać uzyskany także w procesie suszenia w wysokich temperaturach (tańsza metoda), lecz warto pamiętać, że wówczas zawarte w nim białka tracą część swoich właściwości.

Świadomy wybór produktów z colostrum

Biorąc pod uwagę kwestie wymienione w powyższych punktach, na pewno uda nam się znaleźć produkt z colostrum dobrej jakości. Wszystkie wskazane kryteria spełnia np. firma Genactiv, z której ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://genactiv.eu/. Polski producent oferuje szereg suplementów oraz kosmetyków, w składzie których znajduje się naturalne colostrum bovinum pobierane w ciągu pierwszych godzin laktacji, od bydła będącego pod stałą kontrolą weterynaryjną oraz przetwarzane w procesie liofilizacji

fot. genactiv.eu

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl