Najlepsza antykoncepcyjna - skuteczna i bezpieczna

W sieci można znaleźć mnóstwo artykułów promujących konkretną metodę antykoncepcyjną, wraz z wyliczeniem ich pozytywnych i negatywnych aspektów. Tabletki, prezerwatywy, pierścienie lub plastry to najpopularniejsze metody zapobiegania niechcianym ciążom, jednak wymagają one od kobiet nieustannego pamiętania o ich stosowaniu. Ostatnio pojawił się nowy sposób trwałej antykoncepcji, którego efekty są trwałe przez kilka lat. Oczywiście mowa jest o odpowiedzialnej i świadomej antykoncepcji, specjalnie stworzonej dla nowoczesnych i dbających o siebie kobiet.
fit.pl
2015-07-14 00:00
Udostępnij
Najlepsza antykoncepcyjna - skuteczna i bezpieczna
Wady najpopularniejszych rozwiązań
Wiele pań skarży się na poszczególne, przykre dla nich konsekwencje stosowania konkretnej metody antykoncepcyjnej. W przypadku tabletek bardzo ważne jest nieustannie pamiętanie o ich regularnych zażywaniu, plastry mogą się odklejać niezauważalnie podczas kąpieli, pierścienie wymagają uwagi podczas dawkowania w określonym terminie, zaś w przypadku prezerwatyw wiele pań skarży się na uczulenie na lateks lub narzekanie ze strony partnera. Warto podkreślić fakt, iż sam proces doboru odpowiednich tabletek może potrwać nawet kilka miesięcy, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na określoną dawkę hormonów. Również takie skutki jak zwiększenie wagi, wahania nastrojów lub zwiększenie bolesności miesiączki bardzo często występują podczas początkowego brania tabletek. Wymieniona antykoncepcja wymaga ponadto stałych, miesięcznych nakładów finansowych. Ile kobiet, tyle opinii, niektóre w ogóle nie odczuwają negatywnych skutków, inne zaś zmagają się z nimi przez wiele tygodni. To właśnie dla nich została stworzona nowoczesna metoda antykoncepcyjna, która uwalnia od skutków ubocznych.
Możesz zapomnieć!


Jesteś zapominalska, zdarza Ci się wziąć z opóźnieniem tabletkę antykoncepcyjną lub przegapiłaś termin wizyty u ginekologa, przez co nie masz recepty na nową porcję leków? Możesz odetchnąć z ulgą, ponieważ pojawiła się nowa, bezpieczna metoda, która uwalnia od cyklicznego dawkowania hormonów i znacznie zmniejsza miesięczne koszty zapobiegania ciąży. Antykoncepcja długoterminowa polega na zaaplikowaniu wewnątrz macicy specjalnej wkładki, hormonalnego systemu wewnątrzmacicznego lub implantu, które działają od trzech do nawet dziesięciu lat. Należy wówczas pamiętać jedynie o rocznej, kontrolnej wizycie u lekarza, nadto opłaca się jedynie jednorazowy koszt metody. Oczywiście i ta antykoncepcja nie jest pozbawiona wad, ponieważ w przypadku implantu mogą pojawić się nieco wydłużone okresy krwawienia. Warto jednak podkreślić, że posiadają one bardzo wysoką skuteczność, nie powodują zwiększenia wagi ciała i w każdym momencie można z nich zrezygnować i bez żadnych problemów zajść w ciążę.

Pod tym linkiem znajdziecie nowoczesne metody najlepszej antykoncepcji: http://www.mozeszzapomniec.pl/antykoncepcja-ogolnie