Chcesz pozbyć się kleszczy podczas spacerów? Albo znaleźć zapach odstraszający komary? Poznaj olejki eteryczne 100% stężone Klaudyny Hebda
2024-05-15 14:01
Udostępnij
Olejki na kleszcze i komary

Jaki olejek na kleszcze?

Kleszcze i komary nie dają Ci spokoju? Poznaj spray, który odstrasza kleszcze i chroni ciało przed kleszczami. To nie jest jeden olejek odstraszający kleszcze, tylko najlepsze olejki eteryczne odstraszające kleszcze stworzone i wybrane specjalnie dla Ciebie. Poznaj Mieszankę Spacerową - naturalny preparat na kleszcze!
Naturalne olejki na kleszcze są różne, ale Mieszanka Spacerowa to połączenie ich w idealną całość. Ten spray, który chroni przed kleszczami, zawiera w sobie m.in. olejek eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, z mięty pieprzowej i z trawy cytrynowej.

Jakie olejki na komary?

Najlepszym wyborem będzie olejek eukaliptusowy, miętowy lub rozmarynowy.

A może kilka olejków eterycznych?

Jeśli chcesz poznać naturalny zapach odstraszający komary, poznaj mieszankę olejków eterycznych '...i komar nie siada'. Te olejki odstraszające komary nadają się dla dzieci i są różne sposoby, aby ich użyć. Możesz zrobić z nich własny naturalny spray, dyfuzować przy otwartym oknie lub dodać do oleju bazowego, aby w tej rozcieńczonej formie móc dać bezpośrednio na skórę. '... i komar nie siada' skutecznie odstrasza i udowadnia, że naturalne sposoby jak olejek z mięty pieprzowej czy olejek eukaliptusowy naprawdę działają.

Naturalne preparaty na ukąszenia

Jeśli masz podrapane całe ciało, a komary bardzo Cię lubią, wystarczy dodać kilka kropli olejku eterycznego do oleju bazowego i posmarować tym ukąszenia. Najlepszy będzie olejek lawendowy albo olejek z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego mocno złagodzi ból, a olejek lawendowy dodatkowo zrelaksuje. Dodaj kilka kropli olejków do oleju, kremu do ciała lub masła typu shea i posmaruj swędzące miejsce, żeby od razu poczuć ulgę. To takie proste!

Dodaj kilka kropli olejków do oleju...

Myślisz, że domowe sposoby na owady są trudne? Spokojnie, pomożemy Ci! Olejków nie dodaje się do wody, bo się nie rozpuszczą, dlatego lepszy będzie olej (np. olej kokosowy lub olej z awokado) lub np. masło shea. Olej zmieszaj z kilkoma kroplami olejku, mogą być te wymienione wyżej albo np. geranium, chociaż akurat geranium nie ma w naszych mieszankach olejku.

Szukasz naturalnej, sojowej świecy na komary?

Świeca Włóczykija wyjątkowa świeca przeciw komarom i dla osób, które nie lubią komarów, o pięknym zapachu citronella. Sprawdzi się w ogrodzie albo w domu, komary będą Cię omijać! Jeśli chcesz skutecznie z jej pomocą spędzać spokojne wieczory, możesz ją zapalić, bo to świeczka, która odstrasza komary. Olejek citronella i pozostałe użyte olejki w świecy są popularne w miejscach pełnych owadów.

Co jeszcze na kleszcze i komary?

Jak więc widzisz, jeśli boisz się kleszczy, masz różne propozycje preparatów do wyboru. Nie wybieraj olejków eterycznych, które są rozcieńczone, bo takie olejki eteryczne działają znacznie słabiej. Nie porównuj też olejku eterycznego z olejkiem zapachowym, bo są to dwie zupełnie różne rzeczy. Olejek eteryczny jest naturalny, z kolei olejek zapachowy najczęściej jest po prosty syntetyczny i stosowany regularnie, może wręcz zaszkodzić.