Sposoby na wypadające włosy - podpowiadamy jak radzić sobie z tym problemem!

Wypadanie włosów to dość powszechny problem, z którym w mniejszym lub większym stopniu zmagamy się wszyscy. Wypadanie włosów jest całkowicie normalnym zjawiskiem, które wynika z naturalnego cyklu wzrostu włosa, o ile liczba dziennie wypadających włosów mieści się w granicy od 50 do 100. W innym przypadku wypadanie włosów staje się poważnym problemem, na który musimy odpowiednio zareagować, by ustrzec się przed jego konsekwencjami. Przedstawiamy skuteczne sposoby na wypadające włosy, które pozwolą nam zahamować ten proces i sprawią, że staną one mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie!
2017-02-08 00:00
Udostępnij
Sposoby na wypadające włosy - podpowiadamy jak radzić sobie z tym problemem!

 

Dlaczego wypadają włosy? Codzienna pielęgnacja włosów

 

Kiedy zauważamy, że nasze włosy zaczynają wypadać, większość z nas sięga zazwyczaj po odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów. Na rynku znajdziemy wiele produktów, które zostały przeznaczone do walki z problemem wypadania włosów, jednak musimy sobie uświadomić, że nie każdy produkt będzie działał tak samo skutecznie. Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów powinien być przede wszystkim pozbawiony wszelkich sztucznych i drażniących składników, które bardzo często odpowiadają za osłabianie struktury naszych włosów, a tym samym stają się przyczyną wypadania włosów.

 

Szampon powinien być delikatny nie tylko dla samych włosów, ale też skóry głowy, w której mieszczą się mieszki włosowe. Doskonałym przykładem takiego produktu jest ultrakojący szampon do włosów Vichy Dercos, który wzmacnia osłabione włókna włosów, łagodzi podrażnienia powstałe na powierzchni skóry głowy, a dodatkowo wzbogacony jest specjalnym kompleksem aktywnym oraz witaminami. Pamiętajmy jednak, że właściwa pielęgnacja włosów wypadających to nie tylko stosowanie szamponu do włosów, ale też kosmetyków uzupełniających np. wzmacniającej odżywki, maski do włosów, ampułek, płukanki czy wcierki.

 

Co zrobić, żeby włosy nie wypadały? Zwróć uwagę na to, co jesz

 

Bardzo częstą przyczyną wypadania włosów jest nieodpowiednio zbilansowana dieta. Warto podkreślić, że to, co jemy, ma bardzo duży wpływ na cały nasz organizm, w tym na kondycję naszej skóry i włosów. Nasza dieta powinna być bogata przede wszystkim w witaminy A, C, E, B1, B2, B5, B6 i B7, makroelementy (cynk, miedź, żelazo), a także kwasy tłuszczowe omega-3, których źródłem są m. in. tłuste ryby morskie. Najlepiej zrezygnować z przetworzonej żywności na rzecz prawidłowo skomponowanych posiłków, które przyniosą nie tylko zdrowy wygląd naszym włosom, ale też usprawnią pracę całego organizmu. Witaminy oraz cenne pierwiastki możemy dostarczać organizmowi również poprzez przyjmowanie odpowiednich suplementów diety.

 

Sposoby na wypadające włosy - zabiegi w gabinecie


Prawidłowo skomponowana dieta oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków to bardzo ważne punkty w walce z wypadaniem włosów, jednak nie zawsze okazują się one wystarczające. Kiedy wypadanie włosów przybiera na sile, warto udać się z tym problemem do specjalisty, by uchronić się przed widocznym przerzedzeniem włosów lub nawet łysieniem. Lekarz przede wszystkim zleci nam odpowiednie badania, by znaleźć, a następnie zlikwidować przyczynę wypadania włosów, a także dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia tego problemu. Współcześnie z wypadaniem włosów możemy walczyć również przy pomocy nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. mezoterapii.