Stres jest nieodłącznym elementem życia człowieka, wynika wprost z natury ludzkiej i instynktu przetrwania. W związku z tym, że towarzyszy nam niemalże każdego dnia, musimy nauczyć się z nim żyć – niwelować ryzyka, łagodzić skutki.
2018-06-08 00:00
Udostępnij
Walcz ze stresem naturalnie

Gdy sytuacji stresowych nagromadzi się zbyt dużo, negatywne uczucia potęgują się, przez co utrudniają normalne funkcjonowanie. Pojawia się zmęczenie, uczucie znużenia, bóle głowy oraz bezsenność. Znasz ten stan, kiedy serce zaczyna bić szybciej, oddech staje się płytszy, ciało jest spięte, a Ty nie jesteś w stanie się odprężyć?  Możliwe, że przyszedł Ci do głowy pomysł, aby sięgnąć po leki uspakajające?

Jak poradzić sobie ze stresem?


Najlepszym i niezastąpionym sposobem na stres jest oczywiście unikanie sytuacji, które go powodują. Niestety ta wizja  w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwa do realizacji. Nie każdy ma możliwość zmiany pracy bądź otoczenia, które wywołuje negatywne uczucia.  Ucieczka też nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem,  nieraz życie stawia nas w sytuacjach na, które nie mamy najmniejszego wpływu. Wiele czynników może być przyczyną stresu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na niego skazani i nic nie poradzimy na samopoczucie oraz emocje, które nami targają.

Zioła mają moc – Waleriana

Wszelkiego rodzaju badania statystyczne pokazują, że napięcia zgromadzone w ciągu dnia zakłócają zdrowy sen. Zmęczenie, stres oraz stany nadpobudliwości w dużym stopniu powodują bezsenność. Uporać się z tym pomoże Nam kuracja z ekstraktem z naturalnych ziół.

Idealnie sprawdzą się zioła, które działają łagodnie uspokajająco i co najważniejsze umożliwiają bezpieczne odprężenie. Waleriana inaczej zwana kozłkiem lekarskim, obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, zmniejsza napięcie i uczucie niepokoju oraz wywołuje stan odprężenia. Dzięki walerianie poprawia się też jakość snu – sen przychodzi szybciej, jest głęboki i spokojny. Warto wiedzieć, że w medycynie naturalnej preparaty zawierające  walerianę stosuje się także w takich dolegliwościach, jak: przyspieszone bicie serca na tle nerwowym, ból głowy, pulsowanie w skroniach, a nawet lekkie zawroty głowy. Mało osób wie, że lawenda także ma właściwości relaksacyjne. Napar z lawendy uspokaja. Zapobiega także nadmiernemu rozwojowi flory bakteryjnej, wykazuje właściwości znieczulające, ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit i zapobiega wzdęciom.

barel

Co na nerwy bez recepty?

Stres można zmniejszyć  za pomocą odpowiedniego preparatu, który posiada w swoim składzie naturalny ekstrakt ziołowy, który działa szybko, nie wywołuje uczucia „ciężkiej głowy”, otumanienia ani senności. Zwróć uwagę, aby był bezpieczny – także dla kierowców. Pamiętaj, że środki ziołowe powinny zmniejszać odczuwanie stresu bez utraty wydajności oraz koncentracji.  Idealnie sprawdzą się Cukierki Walerianowe firmy Reutter.  Produkty firmy Reutter są gwarantem wysokiej jakości, znajdziesz je w aptekach i sklepach zielarskich. Reutter produkuje na starych sprawdzonych recepturach i ma ogromne doświadczenie (aż 100 lat doświadczenia) w produkcji wysokiej jakości cukierków ziołowych. Stosuje wyselekcjonowane naturalne ekstrakty ziołowe. To prawdziwa niemiecka solidność.

Warto wspomnieć inne znakomitości od Reuttera, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe, Cukierki Czarny Bez, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe i inne- wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. Reutter to znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre, sprawdzone.
Wyżej opisany dobroczynny ekstrakt z waleriany w markowym i bez syntetyków Cukierku Walerianowym od Reuttera – to dogodna forma, zawsze pod ręką !