fit.pl mobile logo

Walcz ze stresem naturalnie

Stres jest nieodłącznym elementem życia człowieka, wynika wprost z natury ludzkiej i instynktu przetrwania. W związku z tym, że towarzyszy nam niemalże każdego dnia, musimy nauczyć się z nim żyć – niwelować ryzyka, łagodzić skutki.

Gdy sytuacji stresowych nagromadzi się zbyt dużo, negatywne uczucia potęgują się, przez co utrudniają normalne funkcjonowanie. Pojawia się zmęczenie, uczucie znużenia, bóle głowy oraz bezsenność. Znasz ten stan, kiedy serce zaczyna bić szybciej, oddech staje się płytszy, ciało jest spięte, a Ty nie jesteś w stanie się odprężyć?  Możliwe, że przyszedł Ci do głowy pomysł, aby sięgnąć po leki uspakajające?

Jak poradzić sobie ze stresem?


Najlepszym i niezastąpionym sposobem na stres jest oczywiście unikanie sytuacji, które go powodują. Niestety ta wizja  w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwa do realizacji. Nie każdy ma możliwość zmiany pracy bądź otoczenia, które wywołuje negatywne uczucia.  Ucieczka też nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem,  nieraz życie stawia nas w sytuacjach na, które nie mamy najmniejszego wpływu. Wiele czynników może być przyczyną stresu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy na niego skazani i nic nie poradzimy na samopoczucie oraz emocje, które nami targają.

Zioła mają moc – Waleriana

Wszelkiego rodzaju badania statystyczne pokazują, że napięcia zgromadzone w ciągu dnia zakłócają zdrowy sen. Zmęczenie, stres oraz stany nadpobudliwości w dużym stopniu powodują bezsenność. Uporać się z tym pomoże Nam kuracja z ekstraktem z naturalnych ziół.

Idealnie sprawdzą się zioła, które działają łagodnie uspokajająco i co najważniejsze umożliwiają bezpieczne odprężenie. Waleriana inaczej zwana kozłkiem lekarskim, obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, zmniejsza napięcie i uczucie niepokoju oraz wywołuje stan odprężenia. Dzięki walerianie poprawia się też jakość snu – sen przychodzi szybciej, jest głęboki i spokojny. Warto wiedzieć, że w medycynie naturalnej preparaty zawierające  walerianę stosuje się także w takich dolegliwościach, jak: przyspieszone bicie serca na tle nerwowym, ból głowy, pulsowanie w skroniach, a nawet lekkie zawroty głowy. Mało osób wie, że lawenda także ma właściwości relaksacyjne. Napar z lawendy uspokaja. Zapobiega także nadmiernemu rozwojowi flory bakteryjnej, wykazuje właściwości znieczulające, ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit i zapobiega wzdęciom.

barel

Co na nerwy bez recepty?

Stres można zmniejszyć  za pomocą odpowiedniego preparatu, który posiada w swoim składzie naturalny ekstrakt ziołowy, który działa szybko, nie wywołuje uczucia „ciężkiej głowy”, otumanienia ani senności. Zwróć uwagę, aby był bezpieczny – także dla kierowców. Pamiętaj, że środki ziołowe powinny zmniejszać odczuwanie stresu bez utraty wydajności oraz koncentracji.  Idealnie sprawdzą się Cukierki Walerianowe firmy Reutter.  Produkty firmy Reutter są gwarantem wysokiej jakości, znajdziesz je w aptekach i sklepach zielarskich. Reutter produkuje na starych sprawdzonych recepturach i ma ogromne doświadczenie (aż 100 lat doświadczenia) w produkcji wysokiej jakości cukierków ziołowych. Stosuje wyselekcjonowane naturalne ekstrakty ziołowe. To prawdziwa niemiecka solidność.

Warto wspomnieć inne znakomitości od Reuttera, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe, Cukierki Czarny Bez, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe i inne- wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. Reutter to znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre, sprawdzone.
Wyżej opisany dobroczynny ekstrakt z waleriany w markowym i bez syntetyków Cukierku Walerianowym od Reuttera – to dogodna forma, zawsze pod ręką !

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie ! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl