Equinox wprowadza testy laboratoryjne Function Health Lab

Luksusowa sieć siłowni nawiązała partnerstwo z Function Health, platformą zdrowia prewencyjnego opartą na diagnostyce, aby dostarczać spersonalizowane rozwiązania treningowe swoim członkom.
Ilona WIlk
2024-05-04 09:19
Udostępnij

Equinox wprowadza testy laboratoryjne Function Health Lab

Po przeprowadzeniu kompleksowego badania krwi, trenerzy Equinox zintegrują biomarkery dotyczące zdrowia serca, hormonów i metabolizmu w dostosowane plany wydajnościowe.

Dlaczego to ważne: Ponieważ konsumenci łączą dobrostan ze stylem życia, teraz siłownie pełnią rolę dostawców opieki.

Myśląc proaktywnie, Equinox dodał Oura jako dodatkową korzyść dla klubowiczów i powołał radę doradczą ds. zdrowia, w skład której wchodzi ekspert w medycynie funkcjonalnej i współzałożyciel Function, dr Mark Hyman.

Podczas gdy urządzenia do noszenia (werble) oferują tylko przelotne spojrzenie, wiceprezes Strategicznych Partnerstw Equinox, Julia Klim, twierdzi, że panele z 100 biomarkerami odblokowują "nową erę spersonalizowanego, opartego na wydajności zdrowia", ustalając punkty odniesienia, jednocześnie kwantyfikując skuteczność programowania.

Siłownia jako klinika

Dzięki nowej technologii przełomowe dane wprowadzają siłownie przyszłości.

Podejmując się fitnessu na receptę, Technogym wprowadził na rynek kiosk wellness Checkup z zastosowaniem sztucznej inteligencji, konkurując z platformą śledzenia długości życia BioAge firmy EGYM.

Lokalizując klinikę, Life Time uruchomił koncepcję długowieczności MIORA, oferując panele krwi, terapie wellness i leki GLP-1.

Konkluzja: Equinox stawia wszystko na ruch jako lekarstwo. W miarę jak łączy się personalne szkolenie i coaching zdrowotny, coraz więcej siłowni wyjdzie z białymi kitelami.