9-latka ukończyła 24-godzinny wojskowy wyścig!

9-letnia Milla Bizzotto z Miami zapisała się na bieg z przeszkodami BattleFrog. Nie byłoby nic dziwneo, gdyby nie fakt, że cała impreza trwa 24 godziny bez przerwy i została zaprojektowana dla żołnierzy z amerykańskiej marynarki wojennej. 
fit.pl
2016-03-29 00:00
Udostępnij
9-latka ukończyła 24-godzinny wojskowy wyścig!


9-latka musiała wspinać się po linach, czołgać sie pod drutem kolczastym przez błoto i skakać przez wysokie przeszkody. Cały wyścig to 36 mil czyli prawie 58 kilometrów, które zawodnik musi ukończyć w dobę.

Aby ukończyć bieg Milla ćwiczyła przez ostatnie 9 miesięcy, pięć razy w tygodniu po 3 godziny. Dziewczynka miała wsparcie w ojcu, który jest trenerem.

Impulsem, który popchnął Millę do aktywności fizycznej, było to, że była prześladowana w szkole. Postanowiła z tym skończyć i zaczęła ćwiczyć. Aktywność fizyczna pozwoliła jej zbudować pewność siebie, a przede wszystkim przeciwstawić się przemocy szkolnej.

- Koledzy przezywali mnie i mówili, że nie potrafię dobrze grać - powiedziała gazecie Miami Herald - Nie chciałam, żeby ktokolwiek inny przechodził przez to, co ja. Chciałam stać się przykładem i pokazać innym dzieciakom, że mogą robić co chcą i stać się tym, kim zechcą. Chcę inspirować inne dzieci, żeby zdrowo się odżywiały, wychodziły na świeże powietrze i tam się bawiły. Chcę, żeby dzieciaki przeciwstawiały się łobuzom w szkole, bo uczniowie wciąż padają ich ofiarą. Wszyscy mamy różne rozmiary i figury, musimy kochać nasze ciała. Nie chcę, żeby ludzie rezygnowali, bo nie wierzą w siebie. Zwłaszcza, gdy inni przekonują, że można w siebie uwierzyć.

www.dziecko.fit.pl