fit.pl mobile logo

Biegać każdy może - oby lepiej niż gorzej

W czasach kiedy siłownie i kluby fitness dostępne są niemal na każdym rogu, zawód trenera personalnego jest tak pożądany, że staje się pełnoetatowym zajęciem, a królowymi social mediów, bijącymi rekordy popularności są fit-coache jak np. Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska, chyba niewielu z nas nie uprawia żadnej dyscypliny sportowej. Czy to wyciskanie ciężarów pod okiem trenera, popularny cross fit, czy też jazda na rowerze, bądź modny wśród kobiet pole dance – każda forma ruchu jest dobra. Istnieje jednak sport, który od lat nie schodzi z czołówki rankingu najpopularniejszych form ruchu. Mowa o bieganiu. Marka SAXX podpowiada co zrobić, aby biegać lepiej i przede wszystkim komfortowo

Biegnij Forest, biegnij!

Bieganie to sport, który w porównaniu z wieloma innymi jak np. koszykówka, siatkówka czy lekkoatletyka nie wymaga rygorystycznych uwarunkowań genetycznych. To czy i jak bardzo wyczynowo możemy biegać, zależy oczywiście nie tylko od naszych chęci i siły, ale także od stanu zdrowia. Poza przypadkami kiedy zabroni tego lekarz, bieganie uważane jest jednak za zdrowe i, sądząc po liczbie uprawiających ten sport osób, również przyjemne. Popularność joggingu jest olbrzymia już od wielu lat i z roku na rok wzrasta. Coraz częściej podczas porannych podróży do pracy zobaczyć możemy biegaczy, coraz więcej osób biega z psami czy choćby na bieżni na siłowni. Jak w każdym sporcie, tak i w tym zdarzyć się mogą kontuzje. Aby im zapobiec, nieodłącznym elementem treningu musi być rozgrzewka i rozciąganie. Nie bez znaczenia jest także to w czym biegamy.

Torba biegacza

Kiedy zaczynamy przygodę z bieganiem, pierwszym krokiem jest skompletowanie odpowiedniego ekwipunku. Zaczynamy więc od odpowiedniego obuwia. Buty do biegania różnią się bowiem od innych sportowych. Dzięki nim nasza stopa pracuje prawidłowo, a co za tym idzie, jest mniej narażona na wszelkie urazy. Jest nam też wygodniej i po prostu lżej nam się biega.  A jak wygląda kwestia ubrania? Często jest ono bagatelizowane. Osoby traktujące jogging jako hobby stawiają na zwykłe sportowe ubranie, a więc dresy, a do nich bluza czy podkoszulek. Ci bardziej zaawansowani wybierają odzież kompresyjną, która pomaga im w osiąganiu lepszych wyników, ale także np. stabilizuje mięśnie. A co z bielizną?

Cios poniżej pasa

U kobiet problemem podczas biegania jest biust. Co zrobić by trzymał się stabilnie w jednym miejscu, nie falował zbyt mocno, nie obciążał, ale też był na tyle podtrzymany, aby nie dopuścić do odparzeń? Wielu producentów damskiej bielizny zadbało już o to, aby nawet ten naprawdę wydatny biust nie stanowił kłopotu. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele staników sportowych, odpowiednich do biegania. A co z facetami? Zwykłe spodenki czy nawet legginsy kompresyjne nie zapobiegną obtarciom, odparzeniom czy niekomfortowemu bujaniu męskich klejnotów. Pomoże tu, stworzony specjalnie z myślą o mężczyznach, hamak – BallPark Pouch stanowiący element składowy każdej pary Saxxów.

To konstrukcja, dzięki której męskie narządy, leżąc wygodnie w jednym miejscu, nie przesuwają się, są oddzielone od ud, dzięki czemu nie obcierają i nie są narażone na urazy. Ten specjalny hamak powoduje także, że facetowi jest po prostu wygodnie i podczas treningu nie musi nic poprawiać.

Marka SAXX oferuje wiele modeli bokserek, a każde z nich mają w sobie ten innowacyjny hamak. W ofercie są jednak także, zaprojektowane specjalnie z myślą o biegaczach, spodenki z linii KINETIC. Forma 2in1 to połączenie wyglądu klasycznych sportowych spodenek z wszytymi wewnątrz slipami. Nie jest to jednak siateczkowa, uwierająca konstrukcja znana ze spodenek innych marek, ale właśnie ta zawierająca BallPark Pouch. Do tego szybkoschnący materiał, antybakteryjne wykończenie, półkompresyjna podszewka i zintegorawana guma. W tych spodenkach facetowi jest nie tylko wygodnie, ale też wygląda seksi.

Bieganie to sport, który dla wielu osób stanowi przyjemne hobby. Jednak abyśmy po dwóch czy trzech treningach nie stracili do niego zapału, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort. Uprawiając jogging – czy to hobbistycznie czy wyczynowo – powinniśmy zainwestować więc w rzeczy stworzone z myślą o tym sporcie, które nie tylko pozwolą nam czuć się dobrze podczas treningu, ale też osiągać coraz lepsze efekty. Bo biegać może każdy i ważne by robić to lepiej – bezpieczniej i wygodniej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl