Już 26 września wystartuje 43. Maraton Warszawski oraz New Balance Bieg na Piątkę, wyjątkowo towarzyszyć im będzie 15. Półmaraton Warszawski. Marka New Balance po raz kolejny wspiera Fundację Maraton Warszawski w organizacji wydarzenia, ale przede wszystkim wspiera biegaczy, którzy po dłuższej przerwie mogą w końcu pobiec ulicami Warszawy w ramach Maratonu Warszawskiego
2021-09-23 00:00
Udostępnij
Biegowe święto w stolicy

Tydzień po biegowym święcie w Warszawie odbędzie się maraton w Londynie, który również jest wspierany przez New Balance. Z tej okazji marka przygotowała tradycyjny londyński autobus, który będzie mobilnym punktem spotkań i punktem kibicowania.

W sobotę, 25 września, czerwony piętrus zaparkuje przed Pałacem Kultury i Nauki, w którym znajdować się będą Expo oraz biuro zawodów. Przez cały dzień, od godziny 10:00 do 20:00, uczestnicy wszystkich biegów w ramach tegorocznego Maratonu Warszawskiego będą mogli zajrzeć do autobusu i spersonalizować swoje koszulki za pomocą naprasowanek przygotowanych na tę okazję.

O godzinie 11:00 autobus odwiedzą srebrne medalistki z Tokio w sztafecie 4 × 400 metrów – Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik. Będzie czas na zdjęcia, autografy i zadawanie pytań.

Na godzinę 13:00 zaplanowano spotkanie z młodszą częścią Teamu NB. Londyński autobus odwiedzą bardzo obiecujący 800-metrowcy, którzy jako juniorzy złamali już granice 1.45 – Krzysztof Różnicki razem z trenerem Krzysztofem Królem oraz Kacper Lewalski. Grono młodych sprinterów będzie reprezentował biegający na dystansie 400 metrów Patryk Grzegorzewicz, aktualny mistrz Polski U20.

Serię spotkań o godzinie 16:00 zamkną Małgorzata Socha, która pobieganie New Balance Bieg na Piątkę, oraz Filip Chajzer, który planuje zmierzyć się z dystansem półmaratonu.

Ten sam czerwony autobus New Blance będzie wspierał biegaczy w trakcie niedzielnych biegów, podczas których uczestnicy będą mogli liczyć na dodatkowy zastrzyk muzycznej energii.