Jeszcze lepsze bieganie w butach Asics Gel KAYANO™ 28

Wybór odpowiedniego obuwia do biegania to podstawa. Odpowiednio dobrane obuwie pozwala na osiągnięcie satysfakcji z treningu. Dzięki odpowiednim butom możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Ważne jest, aby buty zapewniały odpowiednią amortyzację i stabilizację. Te wytyczne spełniają buty Asics Gel KAYANO™ 28
2021-07-15 00:00
Udostępnij
Jeszcze lepsze bieganie w butach Asics Gel KAYANO™ 28

 Asics Gel KAYANO™ 28 od razu skradł moje serce. Buty od pierwszego włożenia na nogi sprawiły, że biegowy trening stał się prawdziwą przyjemnością. To idealne obuwie dla osób, które biegają długie dystanse. Choć nienależę do osób, które biegają powyżej 10 kilimetrów, uważam, że w tych butach mogłabym biec i biec jeszcze długo. Jednak zacznijmy od początku.

 Asics Gel KAYANO™ 28 - pierwsze wrażenie

Buty prezentują się bardzo elegancko. Są proste w swoim designie, ale przecież nie wygląd jest w nich najważniejszy. Buty wydają się smukłe. Po wyciągnięciu z pudełka i „zważeniu” w rękach sprawiają wrażenie także bardzo lekkich. Po pierwszym założeniu, but idealnie dopasowuje się do stopy. Czuć, że jest lekki. W zasadzie nie musiałam robić krótkiej przebieżki, aby "rozbić" buty. Po włożeniu na nogę, stopa odpowiednio ułożyła się w bucie.

216845269_864910040788147_1144677281326183019_n

Pierwsza przebieżka pokazała, że w butach amortyzacja jest na najwyższym poziomie. Oczywiście najbardziej mięciutko jest pod piętami, gdzie pianek i żelu jest najwięcej. Na plus zasługują elastyczne sznurówki dzięki którym można sprawniej i wygodniej zawiązać buta. Nie powinny się też rozwiązywać.  Stopa dobrze trzyma się w bucie, nie przesuwa się. Nawet spocona stopa pozostaje na swoim miejscu. To ważny aspekt stabilizacji. Cholewka z siateczki idealnie sprawdza się w upalne dni. Przyjemnie przepuszcza powietrze co w temperaturze oscylującej w granicach 30 jest bardzo ważne.

 Asics Gel KAYANO™ 28 - kilka słów o zastosowanej technologii

Asics Gel KAYANO™ 28 to buty, które idealnie sprawdzają się na treningach i dłuższych wybieganiach na różnorodnym terenie. Na duże uznanie zasługuje szczególnie amortyzacja. Dodatkowy komfort i sprężystość zapewniają wkładki żelowe umieszczone pod piętą i po zewnętrznej stronie śródstopia. Co ważne, Asics Gel Kayano jest obuwiem idealnym dla osób z nadpronacją, czyli tendencją do przekoślawiania stopy do wewnątrz. Zapobiega to urazom, przede wszystkim skręceniu stawu skokowego. Konstrukcja 3D SPACE CONSTRUCTION™ zwiększa kompresję podczas uderzenia stopą o podłoże. Technologia FF BLAST™ gwarantuje lekką amortyzację oraz dynamiczne odbicie Asics Gel KAYANO™ 28 gwarantuje też świetną stabilizację stopy. Szczególną rolę pełni tu mostek Trusstic umieszczony na podeszwie, który ogranicza ruchy skrętne buta, a dodatkowym wsparciem dla stopy jest dopasowana cholewka. W tym modelu został zmieniony zewnętrznie umocowany zapiętek, co zapewnia stabilność i większą wygodę podczas biegu.

216313105_331343678326191_8031683503489883686_n

 Asics Gel KAYANO™ 28 - moja opinia

 To, co najbardziej uderza w nowej wersji butów Asics Gel KAYANO jest ich lekkość. Mniejsza masa własna obuwia to także możliwość szybszych biegów na płaskich nawierzchniach. Cholewka idealnie dopasowuje się do stopy i utrzymuje jej położenie. Zaletą butów jest to, że cholewka dopasuje się do indywidualnego kształtu stopy, a wiemy dobrze, że każdy z nas ma trochę inną stopę.

Bieganie w butach Asics Gel KAYANO™ 28 to czysta przyjemność. Nawierzchnie stają się jakby bardziej miękkie. Podczas bieganie po asfalcie mamy wrażenie, że biegamy po miękkiej nawierzchni. Ogromna ilość żelu i pianek amortyzujących wykonują potężną pracę, abyśmy mogli trenować w przyjaznych warunkach, nawet gdy poruszamy się po asfalcie. Idealnie sprawdzają się na długich dystansach. Stopy nie męczą się. Choć staram się unikać biegania po asfalcie, muszę przyznać, że w butach Asics Gel KAYANO™ 28 stało się ono przyjemne. Każdy wykonany krok jest elektryzujący, maksymalnie komfortowy, a całość uzupełnia miękka i przewiewna cholewka. Idealnie sprawdziła się w upalne dni.

215174158_343725714021778_8602843769858470384_n

Asics Gel KAYANO™ 28 to model, który jest idealną synergią między komfortem, amortyzacją i doskonałą stabilizacją. Buty sprzyjają bezpieczeństwu dla stawów czy mięśni, ponieważ przejmują na siebie dużą część siły uderzenia podczas lądowania. Przyczepność, stabilizacja czy wentylacja są na wysokim poziomie. 

Model GEL-KAYANO 28 to doskonały wybór zarówno dla biegaczy wyczynowych, jak i amatorów, poszukujących butów treningowych do codziennego użytku. Jedynym minusem butów jest wysoka cena, która może być realną barierą dla wielu biegaczy. Jeśli chcecie poczuć niesamowitą miękkość i komfort podczas długich treningów, to wybierzcie nowy model Asics Gel KAYANO™ .

Ocena: 9,5/10