Przeszkodowy Bieg Hutnika wydłuża swój dystans

Tegoroczna edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika odbędzie się na dłuższym dystansie niż poprzednio. Uczestnicy zmagań będą musieli pokonać ponad 12-kilometrową trasę, która odsłoni nieznane dotąd zakątki warszawskiej Huty oraz szereg przeszkód
2020-09-17 00:00
Udostępnij
Przeszkodowy Bieg Hutnika wydłuża swój dystans

Czwarta edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika odbędzie się zgodnie z planem. Industrialna przygoda wystartuje w dniu 11 października (niedziela) o godz. 9.00. Z powodu aktualnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, organizatorzy wprowadzili rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sanitarne uczestników. Wydłużono czas startu między kolejnymi grupami zawodników. Ponadto, wszystkie osoby przebywające na terenie Huty ArcelorMittal zobowiązane będą nosić maseczki ochronne, które będzie można zdjąć dopiero przed samym startem. Wyznaczone zostaną specjalne punkty ze środkami dezynfekującymi, a wolontariusze pilnować będą bezpiecznego dystansu pomiędzy biegaczami (między innymi w strefie biura zawodów).

Dłuższa trasa, więcej wrażeń

W tym roku organizatorzy biegu postanowili wydłużyć jego trasę. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ponad 12 kilometrów. Część zmagań toczona będzie w nowych, nieznanych dotąd rejonach Huty ArcelorMittal Warszawa. Na uczestników czekać będą przeszkody i utrudnienia wynikające nie tylko z ukształtowania terenu, ale również stworzone z części dostępnej, hutniczej infrastruktury oraz znajdujących się tam elementów.

– Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów. Urok tego biegu polega na tym, co nieznane. Zawodnicy wbiegając lub wybiegając z kolejnej hali nie wiedzą, co ich spotka. Chcąc rozbudzić ich wyobraźnie oraz apetyty, napomkniemy jedynie, że czołganie nie ograniczy się wyłącznie do trawy i kolczastych zasieków, a jedno z wyzwań obejmie między innymi stary, leżący komin. To będzie prawdziwa próba sił i charakterów – przekonuje Sławomir Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Jak twierdzą organizatorzy, długa, ponad 12-kilometrowa trasa, stanowić będzie połączenie elementów dobrze znanych z poprzednich tras biegowych, na której trzeba będzie podejmować wyzwania, osłabiające charaktery i ciała uczestników. Podczas zmagań dominować będą przeszkody ogólnorozwojowe, wymagające od uczestników pełnego arsenału sprawności. – Na pewno nie obejdzie się bez przenoszenia, dźwigania czy skakania – uzupełnia swoją wypowiedź Sławomir Jagnyziak. Biegacze muszą być również przygotowani na utrudniające rywalizację błoto, doły z lodowatą wodą oraz wszechobecny gruz i żwir.

Liczba uczestników została ograniczona do 360 osób. Po osiągnięciu zakładanego poziomu frekwencji, zapisy elektroniczne zostaną wstrzymane.

Stalowe Zawody przygotują do biegu

Jednym z etapów przygotowań do Przeszkodowego Biegu Hutnika będą zaplanowane na dzień 26 września „Stalowe Zawody”. Rywalizacja crossfit odbędzie się w Beach Bar Aquatica usytuowanym przy ul. Wybrzeże Helskie w Warszawie. Uczestniczący w niej śmiałkowie będą wykonywać zadania skonstruowane z klasycznych zestawów wchodzących w skład treningu crossfit. O ich specyfice dowiedzą się od organizatorów dopiero przed startem, ale z pewnością nie zabraknie typowych elementów takich jak: podnoszenie sztangi, przenoszenie ciężkich rzeczy czy podciąganie się na drążku. Udział w zawodach jest bezpłatny, a limit uczestników wynosi 100 osób.

Równocześnie, wzorem lat poprzednich, organizowany będzie Bieg Hutniczka dla najmłodszych miłośników przygody oraz mocnych wrażeń. W zależności od kategorii wiekowej, pokonywać oni będą trasę na dystansach od 600 do 1600 m. Z powodu trwającej pandemii zmagania na torze przeszkód dla dzieci przybiorą formułę testu sprawnościowego bez oficjalnej klasyfikacji oraz dekoracji na podium.

Wciąż trwają zapisy do obu biegów: https://zapisyonline.com/wydarzenie/135,iv-przeszkodowy-bieg-hutnika .

Zapisy do Stalowych Zawodów: https://zapisyonline.com/wydarzenie/225,i-stalowe-zawody-by-hutnik

Więcej informacji o samym biegu znajduje się pod adresem: www.bieghutnika.pl