fit.pl mobile logo

Ćwiczenia na smukłe i umięśnione ramiona

Delikatnie umięśnione, jędrne i smukłe ramiona... Chcemy pokazywać je nie tylko wiosną, dlatego już dziś wybierz odpowiednie ćwiczenia i ciesz się pięknymi ramionami

Zginanie przedramion ze sztangielkami

Stajemy w rozkroku, ustawiając stopy na szerokość bioder. Sztangielki chwytamy podchwytem, lekko pochylając tułów do przodu, ale pamiętajmy o nie zaokrąglaniu pleców. Sztangielki trzymamy blisko tułowia, lekko uginając ramiona. Z wydechem zginamy przedramiona, wykonując ruch w obrębie stawów łokciowych. Sztangielki powinny znaleźć się blisko obojczyków. Z wdechem powoli opuszczamy sztangielki.

Inne warianty ćwiczenia: naprzemienne zginanie przedramion siedząc lub stojąc.Zginanie przedramion ze sztangielkami chwytem „młotkowym”

Stajemy w lekkim rozkroku, sztangielki chwytamy nachwytem, tak by grzbiety dłoni były zwrócone na zewnątrz. Sztangielki trzymamy blisko tułowia. Z wydechem zginamy przedramiona. Pamiętaj by ruch wykonywać jedynie w obrębie stawów łokciowych. Przedramię zginamy do momentu, gdy poczujemy pracę bicepsa, jednocześnie napinając pracujący mięsień. Ćwiczenie może być wykonywane siedząc.

Zginanie przedramienia opartego o udo

Sztangielkę chwyć w jedną dłoń. Przyklęknij na jednym kolanie, druga noga powinna być oparta na stopie. Łokieć ramienia ze sztangielka oprzyj na zgiętym kolanie, druga oprzyj na udzie. Robiąc wydech zegnij przedramię w stawie łokciowym unosząc hantlę do barku, napinając mięsień.Zginanie przedramion za sztangą

Stajemy w lekkim rozkroku, ustawiając stopy na szerokość bioder. Sztangę chwytamy podchwytem. Ramiona powinny być rozstawione trochę bardziej niż rozstaw barków. Nie poruszając tułowiem, zginamy przedramiona. Ruch zachodzi tylko w obrębie stawu łokciowego. Z wydechem uginaj przedramiona, z wdechem opuszczaj sztangę ruchem kontrolowanym. Aby zwiększyć napięcie mięśni dwugłowych, w fazie końcowej unoszenia sztangi podnieś łokcie.

Warianty wykonania ćwiczenia:
  • Uchwyt sztangi wąski (łokcie blisko tułowia) - Angażuje się głównie głowę długą mięśnie dwugłowego ramienia.
  • Uchwyt sztangi szeroki  - Angażuje się głównie głowę krótką mięśnia dwugłowego ramienia. 

 

 Aleksandra Żelazo

ekspert portalu www.fit.pl

www.trenerka.info


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl