Brzuch to niewątpliwie jedna z najchętniej trenowanych grup mięśniowych. Nie dziwi to szczególnie, widoczne mięśnie brzucha uchodzą za wyznacznik dobrego wyglądu i sprawności
fit.pl
2014-02-19 00:00
Udostępnij
7 ćwiczeń do idealnego brzucha!Jest tu jednak pewna pułapka, wykonywanie setek brzuszków może okazać się nieskuteczne, jeśli nie zostanie poparte zbilansowanym żywieniem i odpowiednią dawkę treningu cardio.

Trzeba mieć na uwadze, że ćwiczenia angażujące te grupy mięśniowe wpływają przede wszystkim na ich rozbudowę, wzrost wytrzymałości i siły. By cieszyć się pięknie wyrzeźbioną sylwetką niezbędne jest również spalenie tkanki tłuszczowej, która może skutecznie maskować mięśnie. Tu niezbędne są wspomniane zbilansowane żywienie oraz dodatkowe formy ruchowe.

Należy również mieć na uwadze, że ograniczenie treningu wyłącznie do mięśni brzucha może przyczynić się do powstawiania problemów bólowych kręgosłupa.

Nie oznacza to oczywiście, że należy rezygnować z treningów brzucha. Co więcej, kompleksowy trening można wykonać w domowym zaciszu, bez jakiegokolwiek sprzętu, a czas, który przyjdzie nam poświęcić na jego wykonanie również nie jest specjalnie długi i zwykle zamyka się w 15-20 minutach.

Ta grupa mięśniowa do rozwoju wymaga stosunkowo dużej ilości powtórzeń i dość częstych treningów. Początkujący mogą zacząć od 3 treningów w tygodniu, osoby bardziej zaawansowane powinny ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu.

Oto 6-tygodniowy trening składający się z 7 niezwykle skutecznych ćwiczeń, które wycisną z brzucha siódme poty i pomogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę!

ZAŁOŻENIA OGÓLNE:
- Zestaw 7 ćwiczeń oznacza 1 rundę
- Ćwiczenia należy wykonywać jedno po drugim z minimalną przerwą czasową
- Przerwy czasowe między kolejnymi rundami powinny wynosić około 1 minuty
- Ćwiczenia należy wykonywać dokładnie, w umiarkowanym tempie

plan treningowy

Ćwiczenie 1
Spięcia brzucha - 30 powtórzeń

cwiczenie1

Ćwiczenie 2
Unoszenie bioder ku górze w podporze bokiem - 20 powtórzeń na każdą stronę ciała

cwiczenie2

Ćwiczenie 3
Unoszenie nóg - 15 powtórzeń

cwiczenie3

Ćwiczenie 4
Rotacje tułowia w leżeniu na plecach - 15 powtórzeń na każdą stronę ciała

cwiczenie4

Ćwiczenie 5
Rowerek w leżeniu na plecach - 20 powtórzeń na każdą stronę ciała

cwiczenie5

Ćwiczenie 6
Izometryczne napięcie mięśni w podporze na przedramionach - utrzymać pozycję przez 60 sekund

cwiczenie6

Ćwiczenie 7
Wypychanie bioder ku górze - 20 powtórzeń

cwiczenie7


Autor: Jacek Bilczyński Fit&Lifestyle Coach

Dołącz do Jacka na portalu Facebook

www.fit.pl