Jeśli myślisz o prostej sylwetce i pozbyciu się uciążkliwych bólów pleców, to siegnij po sprawdzoną metodę ćwiczeń Gyrokinesis
fit.pl
2011-02-03 00:00
Udostępnij
Ćwicz Gyrokinesis dla zdrowia pleców
System ten opiera się na pracy nad stawami oraz mięśniami, zwłaszcza środkowej części ciała, poprzez rytmicznie wykonywany ruch, zbliżony do powolnego tańca ze specjalnym systemem oddechu.

Dzięki Gyrokinesis zwiększysz elastyczność swojego kręgosłupa, zlikwidujesz napięcia górnej części ciała oraz wpłyniesz na polepszenie całościowej koordynacji.

Na początku możesz zacząć od prostych ćwiczeń na brzuch i plecy oraz tułów. By wykonać ćwiczenia przygotuj sobie stabilny stołek i wygodne ubranie.

Gyrokinesisfitness1. BRZUCH I PLECY

Wyginanie grzbietu

Usiądź na stołku, rozstaw szeroko nogi i skieruj stopy na boki. Oprzyj dłonie na udach.
A. Zrób wdech i wygnij plecy, odchylając głowę w tył i wypychając pierś do przodu. Nie przesuwaj barków w tył. Zrób wydech. Z następnym wdechem wyprostuj plecy i wciągnij brzuch.
B. Zrób wydech i zaokrąglij plecy, aby poczuć rozciąganie w dolnej części. Nie opuszczaj głowy zbyt nisko. Zrób wdech i wyprostuj plecy. Powtórz 3 razy.

2. TUŁÓW

Unoszenie ramion

Usiądź na stołku, rozstaw szeroko nogi i skieruj stopy na boki. Oprzyj dłonie na udach.
A. Zrób wdech, przesuwając ugięte ręce w przód i w górę (dłonie zwrócone grzbietami na zewnątrz) i lekko wyginając grzbiet.
B. Wyprostuj i obróć ręce tak, aby były skierowane grzbietami do ciebie. Wyciągnij je jak najdalej po skosie w górę. Robiąc wydech, obróć ręce i przesuń je z powrotem przed siebie i w dół. Powtórz jeszcze 3 razy.

Ćwicz co najmniej trzy razy w tygodniu. Dodatkowo powtórz każdą serię trzy razy. W czasie ćwiczeń oddychaj przez nos i staraj się, aby twoje ruchy były płynne.

www.fit.pl